NewsREGION

IKEA dementuje plotki o zwolnieniach. Firma ma zlecenia, które gwarantują ludziom pracę2 min na czytanie

News - IKEA dementuje plotki o zwolnieniach. Firma ma zlecenia, które gwarantują ludziom pracę - myregion

O tym, że w zakładach produkcyjnych IKEA trzeba będzie przeprowadzić restrukturyzację zatrudnienia poinformowała pracowników dyrekcja firmy. Na załogę padł blady strach, a wieści szybko się rozeszły. Pracownicy byli przekonani, że co dziesiąty z nich straci pracę.

– Domyślaliśmy się, że w pierwszej kolejności zwolnią tych, którzy mają umowy na czas określony, a w każdym razie im ich nie przedłużą, ale nikt nie był pewny, że się uchowa – mówili jeszcze niedawno pracownicy IKEA. Ich zdaniem zwolnionych miało być ok. 300 osób, a to prawie 10 procent załogi zakładów IKEA Industry w Zbąszynku, które zatrudniają obecnie 3 tys. 400 osób, w tym 2 tys. 500 w Chlastawie, 700 w Babimoście 700 i 200 w Zbąszyniu. – Zwolnień nie będzie, bo w ostatniej dostaliśmy jakieś duże zlecenia – odetchnęli z ulgą, bo jak twierdzą umowy zostały przedłużone do końca roku.

– Nie wiem wprawdzie skąd pracownicy wzięli tę informację, że firma miała zwolnić 300 osób, ale potwierdzam to, że żadnych zwolnień, przynajmniej w najbliższym czasie nie będzie – mówi Hanna Kramska, rzeczniczka prasowa IKEA Industry. – Faktycznie, jeszcze przed przesuniętymi na maj urlopami odbyły się spotkania z pracownikami, podczas których informowaliśmy, że ze względu na aktualną sytuację nie uda nam się uniknąć redukcji zatrudnienia, ale nawet wtedy trudno było powiedzieć w liczbach ile to będzie osób. Nastąpił jednak duży skok zamówień i cieszymy się, że w związku z tym żadnych zwolnień nie będzie – wyjaśnia.

Hanna Kramska podkreśla jednak, że spółka nie zweryfikowała powodów tego wzrostu i nie jest w stanie teraz określić czy tendencja ta wynika wprost z otwarcia sklepów, a przede wszystkim czy i jak długo się utrzyma. – Kwestia przedłużenia umów pracownikom jest bardzo indywidualna. Mamy zarówno umowy na czas określony, jak i na okres próbny. Nie mogę więc potwierdzić, że rzeczywiście wszyscy pracownicy, których dziś zatrudniamy, będą pracować do końca 2020 roku, a szczegółowych informacji w tej sprawie nie mam. Ma je natomiast, w odniesieniu do własnej umowy, każdy zainteresowany pracownik – wyjaśnia.

EI

Podziel się informacją ...
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News