GRODZISKNews

I ty możesz zostać artystą! Nowatorskie przedstawienie w przedszkolu1 min na czytanie

GRODZISK - I ty możesz zostać artystą! Nowatorskie przedstawienie w przedszkolu - myregion

Przedszkole „Świat Bajek” w Wielichowie zafundowało dzieciom teatralną przygodę. Przedszkolaki uczestniczyły w nowatorskim przedstawieniu przygotowanym przez Lenę Kowalską – założycielkę teatru La La Lena z Warszawy.

Spektakle odbywały się przez dwa dni, dla każdej grupy oddzielnie tak, by zachować bezpieczeństwo sanitarne. „Twoje czy moje?” to spektakl teatralno- taneczny, w którym aktorka za pomocą pantomimy, ruchu i tańca snuje swoją opowieść zabierając dzieci w świat scenicznej magii, w którym pomaga im rozbudzić wyobraźnię i stać się małymi artystami.

Jaki mówi autorka, tak naprawdę to dzieci opowiadają i komentują, zgadują i wymyślają skojarzenia z tym, co widzą na scenie. Użycie przez dzieci zwykłych przedmiotów i nadanie im abstrakcyjnych znaczeń, pozwala im uruchomić wyobraźnię i śmiać się „ile wlezie”.

Interaktywne przedstawienie angażowało dzieci do zabaw z wyobraźnią, tańcem i ruchem. – Aktorka i jej rekwizyty są tylko pretekstem do tego, aby mali widzowie sami zaczęli budować swoją własną opowieść – zaznacza Lena Kowalska podkreślając również, że zależy jej na tym, by zarazić dzieci tańcem i aktywnością fizyczną. – Dlatego moje przedstawienie zawiera wiele elementów teatru tańca, który jest moją wielką pasją – dodaje.

– Dzieci były oczarowane pięknym spektaklem i tym, że same mogły brać w nim udział – mówi Marta Sroczyńska, dyrektor przedszkola. – To było pierwsze takie przedstawienie u nas i naprawdę wszystkich zachwyciło – podkreśla.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK