NewsREGION

W Nowym Tomyślu wniosków więcej niż w Wolsztynie1 min na czytanie

News - W Nowym Tomyślu wniosków więcej niż w Wolsztynie - myregion

Dotację w wysokości do 5 tys. zł dla branż, które ucierpiały z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, cieszą się zainteresowaniem wśród przedsiębiorców z powiatu wolsztyńskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wnioski o pomoc z tarczy 7.0 składają też właściciele mikro i małych przedsiębiorstw w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Tomyślu i Grodzisku Wielkopolskim.

W powiecie nowotomyskim od początku pandemii było 314 wniosków, z czego 275 rozpatrzono pozytywnie. W powiecie wolsztyńskim było ich trochę mniej – złożono 249, a pozytywnie rozpatrzono 202. Najmniej było w powiecie grodziskim. Na 189 wniosków pomoc przyznano w 159 przypadkach. W niedziele (28.02.) ruszył już trzeci nabór. Co ważne firmy, które raz skorzystały z pomocy mogą to zrobić po raz kolejny. Trzeba jednak spełniać wskazane przez rząd kryteria.

Trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą pod kodami PKD wskazanymi przez ustawodawcę, które są zapisane jako rodzaj przeważającej działalności. Z pierwszej takiej dotacji można było skorzystać w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie na liście kodów PKD uprawnionych do wsparcia znalazły się jeszcze hotele. Urzędnicy sprawdzają stan na 30 listopada ubiegłego roku.

Drugi warunek wykazanie strat. W miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku przedsiębiorca musi uzyskać przychód niższy o co najmniej 40 proc. wobec przychodu osiągniętego w poprzednim miesiącu lub analogicznym miesiącu 2020 roku. Wnioski o dotację można składać w urzędach pracy do końca maja.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News