NewsWOLSZTYN

Lokatorzy komunalki chętni na piece gazowe. Szykuje się też podwyżka czynszów1 min na czytanie

News - Lokatorzy komunalki chętni na piece gazowe. Szykuje się też podwyżka czynszów - myregion

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wytypował 14 mieszkań do wymiany instalacji grzewczej i pieców. To pół na pół pustostany i lokale zamieszkałe, ale jak podkreśla dyrektor Paweł Gmerek – lokatorzy sami się do niego zgłosili.

– Cieszę się, że mimo wzrostu cen gazu najemcy są zainteresowani wymianą i że sami o nią poprosili, a je nie musiałem nikogo na siłę uszczęśliwiać i tak dużym remontem, i rachunkami – przyznaje dyrektor ZGM-u. Roboty mają ruszyć wiosną, ale jak mówi Paweł Gmerek w czterech mieszkaniach w bloku w Karpicku już się rozpoczęły i są to właśnie lokale zamieszkałe.

Wśród lokali zaplanowanych do wymiany ogrzewania na gazowe są pojedyncze mieszkania w różnych punktach miasta. Część z nich już została zwolniona przez najemców, ale niektóre opustoszeć mają do końca roku. Są wśród nich lokale o różnym standardzie, m.in. na Rynku, przy ul. Słowackiego, Poniatowskiego i przy Wschowskiej. ZGM złożył do gminy wniosek o 200 tys. zł na pokrycie kosztów wymiany pieców i związane z tym remonty. – To nie będą pieniądze wyrzucone w błoto – podkreśla Paweł Gmerek mając nadzieje, że radni zaakceptują ten wydatek. – To inwestycja w mienie gminy i podniesienie standardu tych mieszkań, a co za tym idzie docelowo wyższe wpływy z czynszów – dodaje.

O ile wyższe, to będzie wiadomo po ogłoszeniu w styczniu przez Główny Urząd Statystyczny wskaźnika inflacji, na podstawie którego regulowane są czynsze w zasobach komunalnych. Obecnie najwyższe stawki czynszu za metr kwadratowy w gminnych mieszkaniach to ok. 5 zł.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News