NewsWOLSZTYN

Dać czy nie dać? Radni decydowali o dotacji dla niepublicznego żłobka1 min na czytanie

News - Dać czy nie dać? Radni decydowali o dotacji dla niepublicznego żłobka - myregion

30 września do rady miejskiej w Wolsztynie wpłynął wniosek Fundacji Pozytywnego Rozwoju w sprawie zapewnienia dotacji dla niepublicznego żłobka i dziennych opiekunów. Wnioskodawca poinformował, że jest w stanie zapewnić 40 miejsc dla dzieci i potrzebuje na to 144 tys. zł dotacji z budżetu gminy.

Mimo, że w czerwcu rada miejska uchyliła uchwałę z 2018 r. o dotowaniu niepublicznych placówek, uznając, że nowo budowany żłobek gminny zapewni wystarczającą liczbę miejsc dla dzieci, komisja skarg, wniosków i petycji rady 12 października pozytywnie zaopiniowała wniosek Fundacji, a jej kolejny wniosek w tej samej sprawie, ale już na kwotę 180 tys. zł pozostawiła bez rozpatrzenia, podtrzymując swoje pierwotne stanowisko.

Wczoraj (27.10.) wniosek Fundacji pozytywnie rozpatrzyła rada miejska. Przeszedł jednym głosem. Za jego przyjęciem zagłosowali : Krzysztof Bocer, Agnieszka Czajka, Ireneusz Janik, Paweł Kopciuch, Michał Maruszewski, Stefan Piechocki, Mariusz Przybyła, Dominik Tomiak i Jarosław Wróblewski. Przeciwni byli: Jarosław Adamczak, Lech Daleki, Aleksander Jakowczyc, Marcin Klessa, Damian Kotlarski, Jakub Lorenz, Robert Malewicz i Maria Piosik. Olga Hubert, Lucyna Lisowska, Krzysztof Rozynek i Artur Strażyński.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News