NewsWOLSZTYN

Doświetlą pasy. To efekt zmiany przepisów i inspekcji przejść dla pieszych1 min na czytanie

News - Doświetlą pasy. To efekt zmiany przepisów i inspekcji przejść dla pieszych - myregion

Lada moment rozpoczną się prace związane z doświetleniem przejść dla pieszych przy ul. Niałeckiej w Wolsztynie i przy rondzie na DK 32 w kierunku Poznania. Obydwa miejsca zostały wskazane przez komisję, która w pierwszej połowie roku kontrolowała widoczność na przejściach dla pieszych w powiecie wolsztyńskim w związku ze zmianą przepisów ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2021 r. pieszy ma przed pojazdem pierwszeństwo na drodze nie tylko wówczas, gdy już znajduje się na przejściu dla pieszych, ale także wtedy, gdy się do niego dopiero zbliża. Jak podkreśla szef wolsztyńskiej drogówki – asp. sztab. Piotr Horowski, u wielu pieszych przepis wzbudził nadmierną pewność i przekonanie, że mogą wchodzić na jezdnię bez uprzedniego upewnienia się, że jest to bezpieczne.

– A to błąd. Bo tak naprawdę nie chodzi o to, kto ma pierwszeństwo, tylko by cało przejść przez jezdnię. Pieszy nie ma szans w starciu z samochodem, a gdy dojdzie do tragedii, to możemy sobie powtarzać, że przecież miał pierwszeństwo, ale niczego to już nie zmieni – apeluje do mieszkańców powiatu o rozsądne traktowanie przepisu.

Horowski zapowiada także wniosek o doświetlenie dojścia do przejścia dla pieszych na ul. Żeromskiego, na którym w ubiegłym tygodniu (14.12.) doszło do potrącenia 55-letniej mieszkanki Wolsztyna. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News