NewsWOLSZTYN

Historycznie, muzycznie i z galopem. Rodzinny piknik zakończył koncert uznanej orkiestry4 min na czytanie

News - Historycznie, muzycznie i z galopem. Rodzinny piknik zakończył koncert uznanej orkiestry - myregion

Atrakcje dla dzieci, mnóstwo lokalnych smakołyków, a także pokazy konne czy koncert poznańskiej Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. To część atrakcji, które zapewniono dziś mieszkańcom gminy Siedlec, jak i tych z okolicznych gmin, którzy uczestniczyli w pikniku historycznym w Chobienicach. 

Imprezę zorganizowano w urokliwym parku, tuż obok chobienickiej Ostoi. Miała związek z Rokiem Mielżyńskich, obchodzonym w województwie wielkopolskim. To też nie brakło historycznych akcentów – prezentacji zabytkowego sprzętu przez Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości, które zaprezentowało nawet, jak przed laty w trakcie wojny leczono ludzi. – Napewno inaczej niż dziś – tłumaczył Maciej Myczka, prezes stowarzyszenia. Wyjaśniał, że podczas pikniku prezentowano też sprzęt wojskowy i zapraszał na kolejne historyczne wydarzenia, jak chociażby uroczystości katyńskiej w Wolsztynie 10 września o godz. 12. w domu kultury. 

– Bardzo fajna impreza, bo historyczna – przyznawała pani Aneta Fornalkiewicz, mama Kuby, dla którego historia wielka pasja i na co dzień razem z tatą strzela.

Furorę zrobił pokaz koniarski wykonaniu Apolinarski Group, mającej na koncie udział w wielu produkcjach filmowych. – Między innymi w Ogniem i Mieczem czy Bitwie Warszawskiej 1920 – tłumaczył na bieżąco Waldemar Ligma, dyrektor siedleckiego ośrodka kultury. Wskazywał, że grupa ma już nawet podpisany kontrakt z Netflixem na filmową produkcję, co dowodzi jej umiejętności, co pokazali w Chobienicach. Stawanie na koniach w trakcie galopu było jedynie częścią występu, który zgromadził tłumy widzów. 

Nie brakło też chętnych na koncert uznanej w kraju i poza jego granicami Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. Galowe mundury, lśniące instrumenty i Uwertura Lekka kawaleria autorstwa austriackiego kompozytora Franza von Suppego na początek koncertu dała wyraz temu, że orkiestra na dopełnienie historycznego pikniku była dobrym pomysłem. 

– To pierwsza edycja takiego wydarzenia. I już myślimy o kolejnym, bo pokazało, że mieszkańcy są zainteresowani taką formą spędzania czasu – zaznaczył wójt Siedlca, Jacek Kolesiński. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News