NewsNOWY TOMYŚL

Harcerze wrócili do spotkań w hufcu. Zobacz jak działają w reżimie sanitarnym3 min na czytanie

News - Harcerze wrócili do spotkań w hufcu. Zobacz jak działają w reżimie sanitarnym - myregion

Po ponad trzech miesiącach przerwy od spotkań oko w oko, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego – Nowy Tomyśl wrócili do zbiórek w formie stacjonarnej. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty z fotografii analogowej.

Przez ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku harcerze spotykali się zdalnie. – Zdajemy sobie sprawę, że po godzinach spędzonych przed ekranami komputerów w ramach lekcji szkolnych, kolejne zadania w formie on – line mogły już być dla nich nużące – mówi Krystian Dybek z ZHP Nowy Tomyśl. Dlatego w tym roku wrócili do spotkań w harcówce, ale w reżimie sanitarnym i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Zuchy i młodsi harcerze spotkali się na warsztatach z fotografii analogowej z Wojciechem Teleszyńskim – lokalnym pasjonatem fotografii. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć stare aparaty, w których używa się kliszy. – Wywoływali też zdjęcia. Na początek były to archiwalne fotografie Nowego Tomyśla. Na następnych warsztatach będą mogli pracować ze swoimi zdjęciami – mówi Dybek.

Zaangażowanie harcerzy doceniło starostwo powiatowe w Nowym Tomyślu. Wicestarosta Marcin Brambor przekazał harcerzom 15 kurtek, które poprawią ich wizerunek podczas oficjalnych spotkań. Harcerze będą w nich występować podczas uroczystości patriotycznych i innych oficjalnych spotkań.

Obecnie w Nowym Tomyślu działa ponad 60 harcerzy i zuchów skupionych w 4 Gromadzie Zuchowej Leśne Duchy, 19 Drużynie Harcerskiej BUKI oraz 12 Drużynie Starszoharcerskiej Horyzont. Druhowie zachęcają do rozpoczęcia harcerskiej przygody i zapraszają do swoich szeregów.

JP

Foto: Wojciech Teleszyński

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News