NewsWIDEOWOLSZTYN

Grom przygotowuje się do sezonu i chce powalczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli2 min na czytanie

News - Grom przygotowuje się do sezonu i chce powalczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli - myregion

Grom Wolsztyn rozpoczął przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego 2020/2021. Po awansie wywalczonym w skróconym sezonie drużyna zagra w V lidze. Jakie są plany na najbliższe rozgrywki?

Poprzedni sezon zakończył przedwcześnie. Z uwagi na pandemię rozgrywki zakończono po rundzie jesiennej. A po tej Grom był na miejscu dającym awans, więc drużyna znalazła się ligę wyżej. Już od sierpnia przed podopiecznymi Krzysztofa Piosika nowe wyzwania. – Ciężko nam powiedzieć, co będziemy chcieli ugrać w tym sezonie. Była pandemia i poważnego grania w piłkę nie było pół roku. Nie tylko my jesteśmy w takiej sytuacji, ale także i inne ekipy – mówi nam trener Gromu. 

Drużyna przed nowym sezonem nie zmieniła znacząco swojego składu. Co prawda do zespołu dołączyło kilku chłopaków, jednak już wcześniej byli oni związani z Gromem. – Nie zauważyliśmy, aby przez okres pandemii nasi zawodnicy przytyli czy żeby bardziej zmieniła im się waga. Mamy grupę na messengerze, gdzie wspólnie się dopingowaliśmy i motywowaliśmy do pracy – mówi asystent trenera oraz bramkarz Gromu, Paweł Kotlarski. Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewien fakt – po sezonie, który zakończył się wcześniej, były awanse, jednak nie było spadków. Oznacza to, iż w wielu ligach grać będzie większa liczba drużyn. I w najbliższym sezonie też więcej zespołów spadnie, co oznacza ciężkie zadanie dla wielu ekip. W Gromie na razie nikt nie mówi o jakimś konkretnym celu. Taki będzie można postawić, kiedy będzie wiadomo, w jakiej formie są pozostałe drużyny, choć jeden z zawodników – Artur Gawrylczyk – mówi nam, że marzeniem jest pierwsza piątką. I to o nią Grom chce walczyć. 

Przypomnijmy, że w tym sezonie Grom Wolsztyn będzie występować w V lidze, grupa Wielkopolska II. Ich rywalami będą: Stella Luboń, Sokół Pniewy, Rawia Rawicz, Promień Krzywiń, Przemysław Poznań, Lipno Stęszew, Płomień Przyprostynia, PKS Racot, Piast Poniec, Partia Buk, Pogoń Śmigiel, Orkan Chorzemin, Kania Gostyń, Korona Piaski, AP Reissa Poznań oraz Wiara Lecha Poznań. Pierwsza ligowa kolejka zaplanowana została na 1 i 2 sierpnia. Grom pojedzie wówczas do Pniew na mecz z tamtejszym Sokołem. Pierwszy bój o ligowe punkty w Wolsztynie odbędzie się tydzień później – rywalem będzie wówczas Rawia Rawicz. 

MP

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News