GRODZISK

Rozkręca się Grodziska Pomoc Sąsiedzka!2 min na czytanie

GRODZISK - Rozkręca się Grodziska Pomoc Sąsiedzka! - myregion

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim tworzy listę osób z terenu gminy potrzebujących pomocy. Pierwsi wolontariusze akcji zostali już zarejestrowani i wyposażeni w niezbędne materiały i akcesoria, by udzielać wsparcia w tym trudnym czasie. Jak zaznacza zastępca burmistrza Grodziska Marcin Brudło, on i jego szef burmistrz Piotr Hojan, byli pierwsi. Do pomocy dopisało jeszcze 14 innych osób. Zapisy ciągle trwają. Dotychczas chęć skorzystania z pomocy w ramach akcji GPS zgłosiły dwie osoby. To dane na rano 2 kwietnia.

Akcja nie była łatwa do zorganizowania. Trzeba było opracować szereg procedur, żeby była bezpieczna zarówno dla wolontariuszy jak i osób, które pomocy potrzebują. Warto zaznaczyć, że z pomocy wolontariuszy OPS skorzysta dopiero wtedy, gdy lista potrzebujących będzie na tyle obszerna, że nie będą ich w stanie obsłużyć pracownicy socjalni. Marcin Brudło zachęca również do dopisania się do listy wolontariuszy, którzy pomagają innym nieoficjalnie.

Urząd pisze, że jeśli ktoś zna osobę lub jest osobą, która została sama i potrzebuje pomocy w zakupach niezbędnych artykułów spożywczych, leków, zapłaceniu rachunków, wyprowadzeniu psa lub wyrzuceniu śmieci, może zadzwonić na jeden z numerów telefonów: 506 923 949, 506 130 447, 516 039 292, 695 810 440. Po weryfikacji danej osoby przez Ośrodek Pomocy Społecznej, zostanie ona objęta pomocą wolontariuszy.

Wolontariusze są przeszkoleni w tematyce procedur zachowania bezpieczeństwa oraz zaopatrzeni w oficjalne identyfikatory, środki ochrony osobistej i inne niezbędne wyposażenie. – Pragniemy przy tym ograniczyć również ryzyko podszywania się osób mających nieuczciwe zamiary pod ludzi niosących faktyczną pomoc. Akcja będzie koordynowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielopolskim – informuje Marcin Brudło. 

Kto może zostać wolontariuszem? Wolontariuszami mogą zostać osoby, które ukończyły 16 rok życia, osoby niepełnoletnie mogą zostać wolontariuszem tylko za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych, pierwszy nabór zakończył się we wtorek 24 marca. Nadal można się zgłaszać poprzez pocztę elektroniczną: promocja@grodzisk.wlkp.pl lub przez profil FB Urzędu Miejskiego.

Opr. RED

GRODZISK - Rozkręca się Grodziska Pomoc Sąsiedzka! - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK