GRODZISK

Grodziska Biblioteka Publiczna nieczynna, ale działa2 min na czytanie

GRODZISK - Grodziska Biblioteka Publiczna nieczynna, ale działa - myregion

Choć działalność Grodziskiej Biblioteki Publicznej została zawieszona z powodu epidemii koronawirusa, to ten wyjątkowy czas bibliotekarze przeznaczają między innymi na konserwację, porządkowanie i kontrolę zbiorów. Jak mówi dyrektor Marek Adamski:

– Ubytkujemy książki, które są nieaktualne lub nie nadają się do czytania oraz planujemy i dokonujemy zamówień nowości wydawniczych, by po otwarciu bibliotek mieli państwo co czytać – mówi Marek Adamski, dyrektor biblioteki.

– Pełni nadziei na szybki koniec obowiązujących ograniczeń planujemy szereg działań skierowanych do naszych użytkowników. Jednym słowem jest co robić! Cały czas można też kontaktować się z biblioteką telefonicznie lub mailowo w celu uzyskania informacji. W okresie zamknięcia biblioteki można nie brać pod uwagę przesyłanych e-mailem upomnień dotyczących zwrotu książek. Wypożyczenia zostaną przedłużone, a kary za niezwrócone w tym okresie zbiory nie będą naliczane – mówi Adamski.

Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza i zachęca więc do udziału w akcji pn. „Grodzisk – widok z mojego okna”. Trzeba wykonać fotografię z okna – można również zza szyby samochodu czy autobusu, którymi dojeżdżamy do pracy. Wystarczy tylko chwycić telefon czy aparat, zrobić zdjęcie a następnie wysłać je na adres biblioteki -bibliotekagrodziskwlkp1@gmail.com lub zamieść na Facebook biblioteki z dopiskiem #grodziskwidokzmojegookna. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone w galerii Ośrodka Wiedzy Regionalnej na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.gro.pl/galeria/. Biblioteka zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zdjęć na portalach jak i na Facebook oraz w materiałach promocyjnych. Dane osobowe będą wykorzystane tylko na potrzeby archiwizacji fotografii.

Z kolei „Podzielmy się wspomnieniami” to propozycja grodziskiej biblioteki do wspólnej zabawy i współtworzenia fotograficznej Galerii Ośrodka Wiedzy Regionalnej. Należy poszukać fotografii w rodzinnych albumach, zdjęć z uroczystości, z zakładów pracy, szkół czy po prostu z ulic miasta i przesłać materiały w formie elektronicznej na adres bibliotekapublicznagrodziskwlkp1@gmail.com. Dzięki tym fotografiom powstanie niepowtarzalna wystawa. Otrzymane zdjęcia prezentowane będą na stronie internetowej Biblioteki (w zakładce Ośrodek Wiedzy Regionalnejhttp://www.biblioteka.gro.pl/galeria/) oraz na FB Bibliotek. Uzupełnią bogaty zbiór dokumentów życia społecznego, które Grodziska Biblioteka Publiczna gromadzi, digitalizuje i opracowuje od wielu lat. 

RED

fot. Grodziska Biblioteka Publiczna

Podziel się informacją ...
 • 26
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  26
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK