GRODZISKNews

Grodziscy strzelcy znów na podium. Tym razem zdobyli brązowy medal w Bydgoszczy2 min na czytanie

GRODZISK - Grodziscy strzelcy znów na podium. Tym razem zdobyli brązowy medal w Bydgoszczy - myregion

Drużyna GRYF Grodzisk Wielkopolski zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Open w strzelectwie sportowym, które odbyły się w ostatnich dniach czerwca w Bydgoszczy. Drużyna w składzie: Marian Zieliński, Paweł Cichy i Maciej Kandulski została brązowym medalistą Mistrzostw Polski Open w konkurencji pistolet dowolny 40 strzałów. Zawodnicy z Grodziska zdobyli tyle samo punktów co drużyna z drugiego miejsca, jednak o kolejności zadecydowały punkty z ostatniej serii. – Poziom zawodników na mistrzostwach był bardzo wysoki – mówi Maciej Kandulski, naczelnik wydziału sportu urzędu miejskiego i jednocześnie instruktor strzelectwa. – Jesteśmy zadowoleni z naszego wyniku – podkreśla.

Grodziski Klub Strzelecki GRYF już od kilku lat wystawia zawodników na najważniejsze mistrzostwa w kraju, zarówno te open, przeznaczone dla amatorów, jak i zawody dla kadry. I grodziscy strzelcy od kilku lat zdobywają najwyższe trofea. W klubie 11 członków posiada licencje zawodnika i najlepsi z nich reprezentują Grodzisk na zawodach. Tak jak Maciej Kandulski, który strzela od dziecka, a od 11 lat posiada licencję i zdobył także tytuł Mistrza Polski w strzelaniu z pistoletu sportowego. Jak podkreśla instruktor by stanąć na podium, trzeba ćwiczyć latami. I niekoniecznie wzrok trzeba kierować tylko na tarczę, ważniejsze jest dobre spojrzenie na przyrządy celownicze. Maciej Kandulski wyjaśnia, że muszka i szczerbinka są najważniejsze. I zachęca do przyjścia na strzelnicę, by poznać tajniki dobrego strzelania. – Instruktorzy zawsze wyjaśnią jak należy strzelać i na co zwrócić uwagę w bezpiecznej obsłudze broni- mówi trener. Informuje przy tym, że klub chętnie przyjmie nowych członków, by młodemu pokoleniu przekazywać tajniki mistrzowskiego strzelectwa.

– Przed nami, we wrześniu Mistrzostwa Polski Juniorów, na które jadą nasi zawodnicy- mówi instruktor. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza reprezentacja na zawodach powiększy się i kolejni nowi strzelcy z Grodziska będą zdobywać medale – dodaje. Każdy chętny może sprawdzić się na strzelnicy w trakcie dyżurów w każdy weekend od maja do października w godz. piątek 17.00 – 19.00, sobota i niedziela 15.00 – 19.00.