NewsNOWY TOMYŚL

Gospodynie zapraszają na festyn, choć na premie za szczepienia nie liczą. “Skąd mamy wziąć tyle ludzi?”2 min na czytanie

News - Gospodynie zapraszają na festyn, choć na premie za szczepienia nie liczą. “Skąd mamy wziąć tyle ludzi?” - myregion

Jak już pisaliśmy Koło Gospodyń Wiejskich w Szarkach (gm. Nowy Tomyśl) szykuje się do organizacji festynu w ramach programu Narodowego Programu Szczepień. Wydarzenie zaplanowano na sobotę (11.09.). KGW w Chrośnicy (gm. Zbąszyń) zrobiło już jeden festyn, ale na tym nie poprzestają. Następna impreza już 19 września.

Łucja Górna, szefowa KGW Chrośnica była dziś w oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, żeby rozliczyć pierwszy festyn. – Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie na następny i dostaliśmy pieniądze – cieszy się Górna. Wsparcie na organizację wydarzenia wynosi 8 tys. zł. Podobnie jak za pierwszym razem, smakołyki w ramach bufetu będą za darmo. Do tego animację dla dzieci i pokazy ratownictwa straży pożarnej. Czas umili też muzyka.

Za pierwszym razem, w połowie sierpnia, jednodawkową szczepionkom Jonhson&Jonhson zaszczepiło się 75 osób. KGW może dostać premie za każdego zaszczepionego w wysokości 15 zł, a za każdego zaszczepionego w wieku powyżej 60 lat 30 zł. Jest jednak jeden warunek. Podczas festynu musi się zaszczepić minimum 100 osób, aby premia została wypłacona. – Widziałam listę z ilością zaszczepionych z innych festynów. Chyba tylko jedno koło osiągnęło limit i miało 102 zaszczepionych. Uważam, że to trochę za dużo – mówi Górna i podkreśla, że wysiłek przy organizacji imprezy jest podobny. – W mniejszych miejscowościach nie mamy szans osiągnąć tego limitu. Skąd mamy wziąć tych ludzi, mamy ich przywieź z Warszawy? – pyta Górna i podkreśla, że takie rozwiązanie jest niesprawiedliwe. Przyznaje, że większość osób, które skorzystały ze szczepień przyjechała z okolicznych miejscowości. – Zachęciło ich to, że była tylko jedna dawka i można było przyjechać bez wcześniejszej rejestracji – mówi Górna.

W tej sytuacji KGW zarejestrowało się tylko w konkursie na najładniejsze zdjęcie z festynu. Tutaj limit zaszczepionych był mniejszy, jedynie 20 osób. Za pierwsze miejsce koło może zdobyć 25 tys. zł, a za drugie i trzecie 15 tys. zł. Nagroda za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce to 5 tys. zł, a w pierwszej setce 1,5 tys. zł. Głosowanie odbędzie się w internecie na stronie szczepimysiekgw.pl i potrwa do 17 października. Festyny z dofinansowaniem będą organizowane do końca września.

JP

Foto ilustracyjne.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News