Artykuł informacyjny

Gminna plaża w Osłoninie zaprasza3 min na czytanie

Artykuł informacyjny - Gminna plaża w Osłoninie zaprasza - myregion

Piękny piasek, wypożyczalnia sprzętów wodnych, możliwość zjedzenia czegoś w zacienionym miejscu to największe atuty, którymi chce przyciągnąć mieszkańców gmony bezpłatna plaża nad Jeziorem Wieleńskim w Osłoninie przy ul. Promienistej.

Kąpielisko gminne w Osłoninie swoją działalność rozpoczęło 28 czerwca 2021 r. i otwarte będzie codziennie do 31 sierpnia 2021 r. w godzinach od 10 do 18, a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają tu ratownicy z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie.

Kąpielisko składa się z trzech stref: oznaczonego białymi bojami brodzika dla dzieci, strefy dla nieumiejących pływać – boje czerwone oraz strefy dla umiejących pływać wydzielonej bojami koloru żółtego). Na plaży znajduje przebieralnia oraz tablica z informacjami dotyczącymi temperatury wody i powietrza, i regulaminem kąpieliska. O prządek na plaży oraz dezynfekcję znajdujących się tu urządzeń i sprzętów, w tym także placu zabaw, dba Spółdzielnia „Konwalia”, a nad jakością wody czuwa Państwowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wolsztynie, która systematycznie kontroluje czy spełnia ona wymogi sanitarne.

Na plaży znajdziemy wspomniany już plac zabaw i ściankę wspinaczkową dla dzieci, kort, boisko do koszykówki oraz siłownię zewnętrzną. Zmotoryzowanych zainteresuje zapewne informacja, że w pobliżu można też bezpłatnie zaparkować samochód. Poza tym wzdłuż ścieżki przy ulicy Sportowej zielenią się już nowo posadzone rośliny, a niebawem stanie tu także 14 nowych ławek. Wszystko to dla komfortu i relaksu plażowiczów.

Gminie Przemęt udało się też pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie w wysokości 10 tys. 700 zł do zakupu wiaty, stojaków dla rowerów oraz samoobsługowej stacji do naprawy rowerów. Wszystko to już na kilka dni stanie przy plaży i ułatwi korzystanie z uroków wypoczynku nad wodą wszystkim rowerzystom. Całkowita wartość tego zadania to 21 tys. 581 zł.

Trzeba przyznać, że wszystko to stanowi świetną propozycję dla mieszkańców gminy gotowych poczuć się w Osłoninie, jak w nadmorskim kurorcie.

Artykuł informacyjny - Gminna plaża w Osłoninie zaprasza - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne