NewsWOLSZTYN

Gmina przejęła kładkę nad torami i zamierza ją wyremontować. Starostwo deklaruje, że dołoży do inwestycji1 min na czytanie

News - Gmina przejęła kładkę nad torami i zamierza ją wyremontować. Starostwo deklaruje, że dołoży do inwestycji - myregion

Gmina Wolsztyn nieodpłatnie przejęła od PKP zabytkową kładkę nad torami przy ulicach 5 Stycznia i Poniatowskiego. Konstrukcja na stałe wpisała się w krajobraz Wolsztyna i choć jeszcze przed kilkoma laty służyła mieszkańcom i turystom, dziś niszczeje.

PKP nie planowało remontu kładki i najpewniej czekałaby ją rozbiórka, stąd decyzja władz samorządowych o jej przejęciu. – To jedyna szansa, aby uchronić ten zabytkowy obiekt przed całkowitym zniszczeniem – mówi burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis. – Naszym celem jest oczywiście remont i przywrócenie kładki do użytku publicznego. Aby zrobić to zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków dotarliśmy do historycznych projektów konstrukcyjnych obiektu. Obecnie od kilku lat, z powodu złego stanu technicznego, kładka jest zamknięta dla pieszych – mówi burmistrz.

Samorząd miejski deklaruje, że zaproponuje Starostwu Powiatowemu podpisanie porozumienia w sprawie współfinansowania remontu kładki, która częściowo znajduje się na gruncie powiatu. Starosta Jacek Skrobisz przyznaje, że jeszcze za starosty Ryszarda Kurpa starosto przeprowadziło remont kładki. Wymieniono część desek i odnowiono stalowe elementy. Niestety stan konstrukcji znowu był tak zły, że groziło to jej rozbiórką. Włodarze umówili się, że to gmina będzie zabiegać o przejęcie kładki. Starosta Skrobisz deklaruje, że powiat dołoży do inwestycji.

Część mieszkańców apeluje, aby podczas remontu poszerzyć wąski chodnik prowadzący przez przejazd kolejowy koło kładki. Wolsztynianie cieszą się, że kładka ma szanse na remont, bo podobna istniała w Grodzisku i dziś niewiele z niej zostało. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News