NewsNOWY TOMYŚL

Gmina doświetla przejścia dla pieszych. Ale kto zapłaci za oświetlenie ścieżki do Borui?1 min na czytanie

News - Gmina doświetla przejścia dla pieszych. Ale kto zapłaci za oświetlenie ścieżki do Borui? - myregion

Nowotomyski ratusz podpisał umowę z Eneą na doświetlenie przejść dla pieszych znajdujących się ulicach Barteckiego, Janusa, Zbąszyńskiej, Musiała, Tysiąclecia, 3 Stycznia, Poznańskiej i Kościuszki. Montaż oświetlenia na 20 przejściach pochłonie 300 tys. zł. Jak podkreśla burmistrz Włodzimierz Hibner, docelowo ma zostać oświetlonych 90 podobnych miejsc. 

Włodarz zapewnia również, że ścieżka rowerowa łącząca Nowy Tomyśl z Borują Kościelną będzie oświetlona. Odnosi się tym samym do pisma, które otrzymał od Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Poznaniu. Wynika z niego, że to gmina powinna pokryć koszty oświetlenia ścieżki, ale Włodzimierz Hibner wskazuje, że nie wynika to z zawartej umowy pomiędzy gminą, a zarządem dróg. Burmistrz informuje, że w tym dokumencie zapisano, że gmina zapłaci 50 proc. wartości umowy, czyli de facto pokryje 50 proc. kosztów budowy traktu. – W zakresie tej budowy jest oświetlenie, więc gmina, zgodnie z umową, zapłaci 50 proc. kosztów – zaznacza Włodzimierz Hibner. 

– Nie może być tak, że WZDW poza nawias próbuje wyciągnąć kwestię oświetlenia i prosi, aby gmina zapłaciła całość. Na to nie możemy się zgodzić. Ale chciałbym zapewnić, że te oświetlenie z pewnością powstanie, a kwestia utrzymania i oświetlenia, i ścieżki będzie rolą gminy – zaznacza burmistrz Nowego Tomyśla. Dodaje, że to gmina zrobiła projekt ścieżki i wykupiła grunty, by trakt mógł powstać. I podkreśla, że ścieżka ma być gotowa do połowy lipca przyszłego roku. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News