NewsREGION

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Na liście są już hotele i ośrodki z naszego regionu1 min na czytanie

News - Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Na liście są już hotele i ośrodki z naszego regionu - myregion

Od 1 sierpnia osoby uprawnione mogą już wydawać pieniądze z bonu turystycznego. Można je przeznaczyć na usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, sfinansować pobyt w hotelu przy kompleksie sportowym lub na kempingu. – Mamy już pytania w tej sprawie, pierwsza zainteresowana tą formą płatności osoba była na kempingu – mówi Paweł Gmerek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. To na razie jedyne miejsce na terenie tej gminy, gdzie można spożytkować bon turystyczny. – Zdecydowaliśmy się na to, bo korzystamy z każdej możliwej formy, żeby w tych trudnych czasach związanych z epidemią podreperować nasz budżet – mówi tłumaczy dyrektor.

W wykazie firm w których można skorzystać z bonu turystycznego są też m.in. Rodzinny Wypoczynek Dariusza Smektały w Osłoninie, Hotel Atrium w Nowym Tomyślu, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Jarosław Szawala w Nowym Tomyślu i Behapowiec Aurelia Reślińska w Grodzisku Wielkopolskim.

Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. – Profil można założyć w każdej chwili, m.in. poprzez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy podczas wizyty w placówce – wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS. Na listę Polskiej Organizacji Turystycznej, gdzie są podmioty, w których można wykorzystać bon, wpisało się już ponad 8,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Do poniedziałku aktywowano ponad 189 tys. bonów o łącznej wartości ponad 161 mln zł. Bon można wykorzystać do 31 marca 2022. Otrzymują go rodzice dzieci do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje 500 zł, a na niepełnosprawne 1000 zł. 

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News