NewsWOLSZTYN

Firma Anny i Tomasza Szwarców z tytułem Wielkopolskiego Rolnika Roku. „To ogromne wyróżnienie, jesteśmy dumni!”1 min na czytanie

News - Firma Anny i Tomasza Szwarców z tytułem Wielkopolskiego Rolnika Roku. „To ogromne wyróżnienie, jesteśmy dumni!” - myregion

Małżeństwo Szwarców otrzymało niedawno pismo z województwa wielkopolskiego informujące o tym, że przyznano im tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku 2019 oraz statuetkę „Siewcy” – symbolu rolniczego trudu. Wyróżnienia miały być wręczone w marcu, podczas gali finałowej XIX edycji konkursu, ale na przeszkodzie stanęła epidemia. Do prestiżowego konkursu, organizowanego od 2000 roku zgłosiło się 31 gospodarstw. Równorzędne tytuły przyznano 10., w tym firmie Szwarców, która ma swoją siedzibę w Poświętnie. 

Przedsiębiorstwo na początku swojej działalności zajmowało się tylko uprawą pieczarek, ale od kilku lat produkuje również wędliny. Anna i Tomasz Szwarcowie zgodnie przyznają, że firma jest czymś, co wymaga zaangażowania przez siedem dni w tygodniu 365 dni w roku. Tomasz Szwarc zwraca jednak uwagę, że wiele usprawnia technologia. – Hale, gdzie uprawiane są pieczarki, są w pełni zautomatyzowane. Dzięki temu możemy poświęcić z żoną czas dzieciom – mówi nam przedsiębiorca. Podkreśla, że razem z żoną lubią to, co robią. – Jesteśmy nauczeni pracy, a przede wszystkim uczciwości i optymizmu – zaznacza. 

Mimo trudnego i wymagającego rynku, małżeństwo od kilku lat zajmuje się wędliniarstwem. Swoje produkty sprzedają m.in. we własnych punktach sprzedaży. Mają ich kilka – m.in. w Lesznie, Śmiglu czy Przemęcie. Jak podkreślają Szwarcowie, otwarli sklepy, bo chcą się rozwijać. Zaznaczają, że to dziś ważne, aby przetrwać na rynku. Cieszą się z tego, że ich wyróżniono. – Jesteśmy dumni i zadowoleni. Dobrze, że jest taki konkurs – mówią z uśmiechem. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 35
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  35
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News