NewsWOLSZTYN

Fiasko rozmów ws. pałacu. Obiekt wróci pod zarząd gminy? To najbardziej realny scenariusz2 min na czytanie

News - Fiasko rozmów ws. pałacu. Obiekt wróci pod zarząd gminy? To najbardziej realny scenariusz - myregion

– Ostatnie spotkanie z dzierżawcą nie przyniosło porozumienia. Rozważam zerwanie umowy, tak jak jest to w niej przewidziane. Jeżeli to nastąpi, obiekt wróci pod zarząd gminy – mówi burmistrz Wojciech Lis odnosząc się do kolejnych rozmów z dzierżawcą, które odbyły się wczoraj. 

Konsensusu nie osiągnięto i choć włodarz jest oszczędny w słowach, można przypuszczać, że obydwie strony stoją przy swoich racjach. A przypomnijmy, że poznańska spółka chce od gminy i domu kultury pieniędzy. Niedawno wystawiła tym instytucjom rachunki, a chodziło o zajmowanie przez nie terenu pałacu. Dzierżawca podnosił, że składowane jest tam drewno i sprzęt i za to wystawił rachunki. Łącznie spółka żąda od urzędu i domu kultury ponad 38 tys. zł.

Tymczasem od dzierżawcy pieniędzy żąda gmina. Chodzi o zaległości w czynszu, podatkach od nieruchomości i opłatach za media. Lis w pierwszej połowie października informował, że zwłoka w trzech okresach rozliczeniowych upoważnia gminę do wypowiedzenia umowy dzierżawy. I szacował, że w sumie kwota zaległości ze strony dzierżawcy jest wyższa niż ta, której on żąda od gminy.

Dziś burmistrz przyznaje, że dzierżawca nie dotrzymał postanowień umowy, którą podpisał, zobowiązując się tym samym do wnoszenia na rzecz gminy opłat podatku i dzierżawy. Zaległości sięgają ponad 100 tys. zł. – Dzierżawca był wielokrotnie proszony i wzywany do zapłaty. Uregulowanie tej kwoty było punktem wyjścia do jakichkolwiek dalszych rozmów i działań – mówi Wojciech Lis. Zaznacza, że rozważa zerwanie umowy. Ale nie dodaje, że sprawa najpewniej skończy się w sądzie i nie wykluczone, że narazi gminę na duże koszty. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News