FOTOGRODZISKNews

Festyn zakończony sukcesem! Mnóstwo osób pomogło Marysi!3 min na czytanie

FOTO - Festyn zakończony sukcesem! Mnóstwo osób pomogło Marysi! - myregion

Zakończył się festyn w Grodzisku zorganizowany na rzecz chorej Marysi, która choruje na SMA. Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności, a w Grodzisku koordynatorem akcji Marzena Maciak. Akcja ma na celu pomoc w zebraniu pieniędzy na kosztowną terapię genową dla Marysi. Na koncie są już 2 mln zł, ale na kosztowny lek potrzeba w sumie 9 mln.

Do akcji przyłączyła się młodzież z grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych, Ochotnicza Straż Pożarna, Centrum Kultury Rondo i wiele innych organizacji. Organizatorzy dla wszystkich chętnych, którzy chcieli przyjść i wesprzeć małą Marysię przygotowali atrakcje – występy i pokazy oraz darmowy poczęstunek. Przyjechała Ochotnicza Straż Pożarna z Grodziska Wlkp, był pokaz tresury psa – Akademia Pana Bobra z Leszna, pokaz hip-hopu, występ Cybinki, występ Grodziskiej Orkiestry Dętej z Grodziska oraz zumba dla dzieci i dorosłych. Młodzież z grodziskich szkół średnich pomagała przy stoiskach plastycznych. Było malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże, malowanie na folii, malowanie kredkami, zabawy sportowe oraz pokaz obsługi broni w wykonaniu uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych.

Pieniądze były i są zbierane w do specjalnie oznakowanych puszek, z którymi dziewczyny z grodziskich szkół chodziły po mieście. Różowe puszki z napisem „Dla Marysi” znajdują się również w zaprzyjaźnionych sklepach w okolicznych miejscowościach i na zlocie food trucków w Nowym Tomyślu, gdzie koordynatorką akcji jest Justyna Mikołajczak. W Nowym Tomyślu przy Wiklinowym Koszu można podejść do specjalnego namiotu z napisem MARYSIA, wrzucić pieniądze do różowej puszki i przy okazji wesprzeć akcję.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO