NewsWOLSZTYN

Fałszywa pielęgniarka oszukała 88-letnią kobietę. Trwają poszukiwania2 min na czytanie

News - Fałszywa pielęgniarka oszukała 88-letnią kobietę. Trwają poszukiwania - myregion

Wczoraj (29.12.) ok. godz. 14 na komendę policji w Wolsztynie zgłosiła się 88-letnia mieszkanka Wolsztyna, która została oszukana przez kobietę podającą się za pielęgniarkę. Straciła 6 tys. zł.

Seniorka wyszła wyrzucić śmieci przy jednym z bloków przy ulicy Kusocińskiego w Wolsztynie. Mundurowi na podstawie relacji 88-latki ustalili, że została zaczepiona przez kobietę podającą się za jej pielęgniarkę. Seniorkę zmyliło to, że miała założoną na twarz maseczkę. Kobieta wymieniła jej imię i nazwisko i zaproponowała, żeby weszły do środka porozmawiać. Wzbudziło to zaufanie starszej pani, która niestety zgodziła się na propozycję. Podająca się za pielęgniarkę kobieta miała jej przekazać paczkę i pieniądze.

W mieszkaniu pielęgniarka przeprowadziła wywiad, przekazała też 350 złotych, informując jednocześnie, że drugą część pieniędzy otrzyma na początku stycznia podczas wizyty lekarskiej.

W trakcie wizyty fałszywa pielęgniarka sprowokowała kilka sytuacji, w efekcie których właścicielka mieszkania wychodziła do innego pokoju lub do kuchni. Fałszywa pielęgniarka została sama. Później zaproponowała jeszcze, żeby razem poszły do samochodu po paczkę z pomocą dla seniorki. Po drodze poprosiła starszą panią, żeby usiadła na ławce i zaczekała. Niestety kobieta już nie wróciła.

Dopiero po kilkunastu minutach starsza pani zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Po powrocie do mieszkania okazało się, że zginęło ok. 6 tys. zł oraz 350 zł, które oszustka zostawiła na komodzie, jako pomoc. Policjanci poszukują kobiety w wieku ok. 50 lat i wzroście ok. 160 cm. Była ubrana w czarną pikowaną kurtkę oraz czarną czapkę.

Za popełnione przestępstwo grozi jej do pięciu lat więzienia. – Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu osób nieznajomych i w żadnym wypadku nie przechowywać w mieszkaniach dużych kwot pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję – ostrzega asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News