NewsNOWY TOMYŚL

Fabryka w Opalenicy rozpoczęła kampanię. Wyprodukuje tysiące ton cukru, który trafi do sklepów w całej Polsce2 min na czytanie

News - Fabryka w Opalenicy rozpoczęła kampanię. Wyprodukuje tysiące ton cukru, który trafi do sklepów w całej Polsce - myregion

Opalenicka cukrownia oficjalnie rozpoczęła wczoraj kolejną kampanię cukrowniczą, która ma się zakończyć w pierwszych dniach stycznia. Jeszcze w pierwszej połowie września zacznie się natomiast krajanie przewożonych przez rolników buraków. Produkowany cukier będzie magazynowany w silosach o łącznej pojemności 60 tys. ton, a następnie sprzedawany pod marką Sweet Family. Znajdzie się również w wielu renomowanych produktach spożywczych w Polsce. 

Cukrownia w Opalenicy to serce tego miasta. Istniejąca od ponad stu lat fabryka znacząco wpłynęła na rozwój miejscowości. To dzięki niej wybudowano wiele budynków, w tym ratusz, czy nadano ulicom nazwy. Jak mówi nam burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, z cukrownią kooperuje wielu okolicznych rolników czy firm. – Dlatego jest to dla nas bardzo ważny zakład – tłumaczy burmistrz. Podkreśla, że cukrownia wspiera także miasto pomagając w organizacji wydarzeń kulturalnych. – Dlatego cieszę się, że mogłem uczestniczyć w rozpaleniu pieca, który symbolizuje rozpoczęcie kampanii. Tym bardziej, że wcześniej współpraca z cukrownią praktycznienie istniała – mówi Szulc. 

Włodarz wyjaśnia, że fabryka poczyniła wielomilionowe inwestycje związane m.in. z infrastrukturą czy budową linii przemysłowej buraka. Na tym jednak nie zamierza poprzestać. Jak informuje bowiem prezes Nordzucker Polska Marcin Lechowski, zarząd koncernu zaakceptował plan inwestycyjny. – To oznacza kilkuletni program inwestycyjny i realny zastrzyk w postaci kolejnych milionów euro na modernizację cukrowni – mówi Marcin Lechowski. 

We wczorajszym wydarzeniu wzięli udział burmistrz Tomasz Szulc, prezes Nordzucker Polska Marcin Lechowski, członek zarządu i dyrektor finansowy Małgorzata Leśniewska oraz dyrektor cukrowni Janusz Nożewnik. W związku z rozpoczęciem kampanii złożono życzenia załodze życząc przede wszystkim bezpiecznej pracy i świetnych wyników podczas trwania kampanii.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News