NewsREGION

Emerytowany biskup sąsiedniej diecezji tuszował pedofilię. Jest decyzja papieża1 min na czytanie

News - Emerytowany biskup sąsiedniej diecezji tuszował pedofilię. Jest decyzja papieża - myregion

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Stolica Apostolska zakazała bp. Stefanowi Regmuntowi – emerytowanemu biskupowi diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczenia w celebracjach w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, udziału w gremiach Konferencji Episkopatu Polski i nakazała mu finansowe uczestnictwo w wydatkach diecezji związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

W przekazanym PAP komunikacie przez Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp. Wojciecha Polaka poinformowano że “Stolica Apostolska działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka +Vos estis lux mundi+ – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Stefana Regmunta w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej”.

W wyniku zakończonego dochodzenia Stolica Apostolska podjęła w stosunku do bp. Stefana Regmunta decyzję “zakazu uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej” – wskazano w komunikacie. Otrzymał on także “zakaz udziału w gremiach Konferencji Episkopatu Polski” oraz “nakaz finansowego uczestnictwa – z prywatnych środków – w wydatkach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich”. (PAP)
RED

fot. Diecezja zielonogórsko-gorzowska

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News