NewsREGION

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy informują o kolejnych trasach2 min na czytanie

News - Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy informują o kolejnych trasach - myregion

EDK odbywają się w tym roku przez cały Wielki Post w różnych terminach. Na dwie trasy, które wystartują z Opalenicy, będzie można wyruszyć w piątek (12.03.). Na stronie akcji pojawiły się kolejne w naszym regionie. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Z kościoła Najświętszego Serca Jezusa przy Pl. Chopina w Nowym Tomyślu wyruszą dwie trasy.

Czerwona pod patronem św. Huberta będzie miała 52 km. Ze świątyni wierni pójdą w kierunku Przyłęku, a potem Sępolna, Zasady, Jabłonki Starej, Silnej, Pszczew, Sarcz, Lubikowa, aż do Rokitna do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Powyższa trasa jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga przygotowania fizycznego oraz mocnej psychiki. Organizatorzy proszą o rozważny wybór trasy w zależności od indywidualnych możliwości wysiłkowych.

Do wyboru jest jeszcze trasa niebieska pod wezwaniem św. Krzysztofa. Z Nowego Tomyśla wierni pójdą w kierunku Sątop, Róży, Nowej Róży, Dąbrowki, Kuślina, Michorzewka, Trzcianki, Brody, Zgierzynka, Posadowo i Lwówek. Razem do pokonania będzie 41 km. Uczestnicy spotkają się na mszy św. w kościele w Nowym Tomyślu o godz. 20.

Można też wybrać trasę czerwoną pod wezwaniem św. Józefa z Wolsztyna. Na początek o godz. 20 zaplanowano mszę św. w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie. Dalej pątnicy pójdą w kierunku Chorzemina, Ruchockiego Młynu, Starej Tuchorzy, Tuchorzy, Nowej Tuchorzy, Borui, Grubska, Chrośnicy, Stefanowic, Zbąszynia.

EDK w Nowym Tomyślu i Wolsztynie zaplanowano na 26 marca. Dojazd i powrót trzeba sobie zoorganizować we własnym zakresie. Obowiązkowo należy zabrać ze sobą kamizelki odblaskowe, latarki – np. czołówki i krzyż – najlepiej wykonany własnoręcznie.

JP

Zapisać można się TUTAJ

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News