NewsWOLSZTYN

Dziwne zachowanie kierowcy zwróciło uwagę policjantów. Był pod wpływem narkotyków1 min na czytanie

News - Dziwne zachowanie kierowcy zwróciło uwagę policjantów. Był pod wpływem narkotyków - myregion

We wtorek (8.06.) ok. godz. 20.30 na ul. Wczasowej w Wieleniu (gm. Przemęt) Policjanci z posterunku policji w Przemęcie zwrócili uwagę na kierującego oplem corsa młodego mężczyznę, który na widok radiowozu najpierw wyraźnie zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania i zatrzymali go do kontroli drogowej.

Podczas legitymowania ustalono, że kierowcą jest 22-letni mieszkaniec Przemętu. Zachowanie mężczyzny już na początku rozmowy z policjantami wskazywało wyraźnie na jego zdenerwowanie. Zapytany, czy posiada przy sobie przedmioty pochodzące z przestępstwa lub służące jego popełnieniu, zaprzeczył. Podobna odpowiedź padła, gdy Policjanci zapytali o posiadanie substancji odurzających.

Deklaracje mężczyzny potwierdziła przeprowadzona przez policjantów kontrola osobista. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał jednak, że kilka dni wcześniej palił marihuanę.

W związku z podejrzeniem, że kierujący może znajdować się pod wpływem narkotyków został doprowadzony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie przeprowadzono badanie pod tym kątem. Na podstawie badania moczu ustalono, że w jego organizmie znajduje się nie tylko marihuana, ale również amfetamina. Od mężczyzny pobrano do badań również krew. Za jazdę pod wpływem narkotyków Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Materiały przekazane zostaną do Sądu Rejonowego w Wolsztynie. Kierujący oplem mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Opr. JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News