NewsREGION

Dziś w kościołach apel o pomoc migrantom. I prośba arcybiskupa, by modlić się o pokój na granicy2 min na czytanie

News - Dziś w kościołach apel o pomoc migrantom. I prośba arcybiskupa, by modlić się o pokój na granicy - myregion

Dziś w kościołach odczytywany jest apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Dotyczy tego, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Jak podkreśla abp Gądecki, od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji i bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni wsparcia duchownego i materialnego. 

– Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej – zaznacza w liście abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP wskazuje, że środki zbierane podczas kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się zostać w Polsce. – Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów – apeluje abp Stanisław Gądecki. 

Pieniądze można wpłacać na rzecz parafialnych Caritas. W Nowym Tomyślu, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, zbiórka będzie prowadzona za dwa tygodnie (28.11.) po wszystkich mszach świętych. 

ŁR

FOTO: Caritas Polska

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News