GRODZISK

Dziś w Grodzisku ostatni dyżur mediatora w ramach projektu „Mediacja zamiast sądu”2 min na czytanie

GRODZISK - Dziś w Grodzisku ostatni dyżur mediatora w ramach projektu „Mediacja zamiast sądu” - myregion

Dzisiaj (9.12.) o godz. 17. ostatni już bezpłatny dyżur mediatora realizowany w ramach projektu “Mediacja zamiast sądu”, który realizuje fundacja „Centrum Promocji i Rozwoju Mediacji”.  Umawiać można się telefonicznie pod nr tel.: 661750 356 lub mailowo biuro@centrum-mediacji.org.

Fundacja powstała w 2019 roku w Poznaniu i jej celem jest ogólnopolska działalność na rzecz propagowania, promocji oraz wspierania idei mediacji, a także rozpowszechnianie mediacji jako metody rozwiązywania sporów sądowych i pozasądowych. Fundacja działa również na terenie powiatu grodziskiego, gdzie utworzyła swój oddział, a to za sprawą jej prezesa, absolwenta grodziskiego liceum Andrzeja Gulika.

– Napisaliśmy projekt dotyczący mediacji i otrzymaliśmy dofinansowanie z konkursu „Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2020” – mówi mec. Andrzej Gulik. – Projekt ten zakładał organizację tych spotkań w porozumieniu z Grodziską Biblioteką Publiczną, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Zdążyliśmy jeszcze zorganizować dwa warsztaty z młodzieżą pn. „ABC dobrej komunikacji” i „ Powiedz NIE hejtowi” w ramach „Nocy w Liceum” organizowanej przez społeczność LO i stowarzyszenie absolwentów grodziskiego liceum – tłumaczy Andrzej Gulik.

Projekt „Mediacja zamiast sądu” został przeniesiony do sieci. Przez ostatnie pół roku odbywały się webinaria i warsztaty online oraz bezpłatne dyżury mediatora prowadzone w siedzibie oddziału fundacji w Grodzisku Wlkp przy ul. Słowackiego 44 (wejście od podwórza – budynek kancelarii adwokackiej). Na profilu fundacji na Facebooku można obejrzeć rozmowy z jej członkami. Dotyczą między innym dyskryminacji, nietolerancji czy hejtu. 

– Do końca roku odbędą się jeszcze dwa webinaria. Zachęcamy do rejestrowania się, oglądania i komentowania. Realia pandemii pokrzyżowały niektóre z naszych planów, ale nie rezygnujemy z naszej statutowej działalności czyli upowszechniania wiedzy o mediacji i form jej wykorzystania – informuje Andrzej Gulik. 

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK