NewsREGION

Dziś rozpoczęły się ferie. Będą przebiegać w reżimie sanitarnym3 min na czytanie

News - Dziś rozpoczęły się ferie. Będą przebiegać w reżimie sanitarnym - myregion

Dziś (4.01.) w całym kraju rozpoczęły się ferie zimowe, wyjątkowo dla uczniów ze wszystkich województw w jednym terminie. Podczas dwutygodniowej przerwy nadal będzie obowiązywać wiele ograniczeń spowodowanych pandemią. Mimo tego domy kultury w naszym regionie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w różnych formach zajęć. Głównie w sieci.

Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza codziennie, do piątku (15.01.) o godz. 9 na spotkania pod hasłem „5 minut z kulturą w CK Rondo” na ich profilu na facebooku. Zachęcają też do udziału w konkursach. Dwa z nich przygotowano dla młodzieży w wieku od 11 do 18 lat. Konkurs fotograficzny pod hasłem „Grodzisk w moim obiektywie” oraz konkurs literacki, na który trzeba przygotować pracę na temat „Moja legenda o Grodzisku Wielkopolskim”. Z kolei dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat przygotowano konkurs recytatorski pod hasłem „Wiersz o zimie” oraz konkurs plastyczny „Przestrzenny płatek śniegu”. Ostatniego dnia ferii w niedzielę (17.01.) będzie można obejrzeć spektakl baletowy „Królowa Śniegu” w wykonaniu uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu.

Do sieci przeniosą się też atrakcje w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Dzisiaj odbyła się już pierwsza lekcja tańca towarzyskiego, a kolejna o godz. 13 (hip-hop), o godz. 16 taniec towarzyski, a o godz. 19 hip-hop. Jutro (5.01.) dzień pod znakiem teatru, o godz. 17 będzie można obejrzeć familijny spektakl teatralny „Ciocia Jadzia” w wykonaniu Teatru Fuzja. W czwartek (6.01.) koncert piosenek dla dzieci z elementami parateatralnymi „Pograjki” o godz. 17, również w wykonaniu teatru „Fuzja”. W piątek (8.01.) warsztaty kulinarne pod hasłem „Słodki piątek z Madam Bezą”.

Drugi tydzień ferii rozpocznie się w poniedziałek (11.01.) od lekcji plastyki. Dzieci przygotują mozaikę witrażową „Serduszko dla babci i dziadka”. NOK wyznaczy termin, w którym będzie można odebrać pakiet materiałów przygotowanych do wykonania mozaiki. Materiał instruktażowy będzie można obejrzeć o godz. 11. We wtorek (12.01.) e-balik karnawałowy. W programie krótkie warsztaty plastyczne i zabawy taneczno – ruchowe. Będzie też można obejrzeć film przygotowany przez grupę animacyjną „Mozaika dzieciom”. Początek o godz. 17. W środę (13.01.) konkurs fotograficzny, początek o godz. 10. W czwartek (14.01.) warsztaty plastyczne, dzieci przygotują karmniki dla ptaków. Elementy drewnianego karmnika będzie można odebrać w NOK – u. Podobnie jak do mozaiki witrażowej. Aby dać szansę na udział większej ilości dzieci, jedna osoba może odebrać tylko jeden pakiet materiałów spośród dwóch poprzednich. Na zakończenie w piątek (15.01.) quiz muzyczny „5 nutek”., dziecięce przeboje i zabawy. Początek o godz. 17.

Wolsztyński Dom Kultury przygotował cztery konkursy dla dzieci. W ramach „Przeglądu roztańczone ferie” i „Piosenki dla babci i dziadka” nagrania można przesyłać do 15 stycznia. Z kolei w ramach konkursu „Tuwim dzieciom” prace można nadsyłać do 14 stycznia. Prace na konkurs „Wymarzona zima” można przesyłać do 18 stycznia.

Dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia nie mogą wychodzić z domu bez rodzica lub opiekuna między godzinami 8 a 16. Półkolonie w szkołach są dostępne tylko dla najmłodszych uczniów.

JP

Foto ilustracyjne.

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News