NewsREGION

Dziś i jutro kolejne protesty w naszych miastach. Gdzie? Publikujemy pełną listę1 min na czytanie

News - Dziś i jutro kolejne protesty w naszych miastach. Gdzie? Publikujemy pełną listę - myregion

Protesty w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego na ulicach polskich miast nie ustają. Swój sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego wyrażali też mieszkańcy Nowego Tomyśla i Grodziska. Symboliczne znicze zapalono również w Wolsztynie, na rynku. 

Policja szacuje, że w przemarszach, które w poniedziałek i środę odbyły się w Nowym Tomyślu i Grodzisku, wzięło udział kilka tysięcy osób. Do żadnych incydentów nie doszło, a jedynie w Nowym Tomyślu wobec sześciu osób skierowano wnioski do sądu o ukaranie za brak maseczek. 

Mundurowi są przygotowani na kolejne manifestacje, ale jak podkreślają, podchodzą do tego „ze spokojem”. 

Dziś o godz. 17. w Nowym Tomyślu odbędzie się „Spacer rozproszony, czyli śmiechem ich obalimy”. Tak nazwano wydarzenie, które rozpocznie się na Placu Niepodległości. Uczestnicy mają zamiar w małych grupach pójść na spacer i zakupy. – Mamy być wszędzie: w sklepach, na chodnikach, przy skwerach – informują organizatorzy. Wyjaśniają też, że podczas spaceru rozdawać będą ulotki i zaznaczają, że „tym razem ma być śmiesznie”. 

Również o godz. 17. rozpocznie się manifestacja w Zbąszyniu, a trzy godziny później w Wolsztynie. Jak informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, rzecznik wolsztyńskich funkcjonariuszy, nie ma planów, by ściągać dodatkowe siły, a protest będzie zabezpieczany przez lokalnych policjantów. Manifestacja odbędzie się też w Opalenicy, co potwierdza rzecznik policji w Nowym Tomyślu, st. sierż. Mariusz Majewski. Ze wstępnych informacji wynika, że jest planowana na godz. 19. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News