NewsNOWY TOMYŚL

Dziesięć kilometrów ścieżek rowerowych do 2023 roku? Grzegorz Bartol: To realny termin1 min na czytanie

News - Dziesięć kilometrów ścieżek rowerowych do 2023 roku? Grzegorz Bartol: To realny termin - myregion

Bliżej jak dalej. Tak w skrócie można podsumować działania zmierzające do budowy dwóch ścieżek rowerowych. Pierwsza miałaby połączyć Boruję Nową z Kuźnicą Zbąską, druga Boruję Nową z Jabłonną (rozpoczynałaby się na na skrzyżowaniu, tuż za Borują). 

W realizacji budowy ścieżki do Jabłonny mają uczestniczyć nowotomyskie i grodziskie starostwo, gmina Rakoniewice, a partycypować w kosztach zamierza również Nowotomyska Izba Gospodarcza. Jej wiceprezes Grzegorz Bartol mówi nam, że realnym terminem oddania ścieżki do użytku wydaje się rok 2023. Zwraca uwagę, że o ostatecznej dacie rozstrzygną jednak kwestie techniczne, ale i finansowe. – Podstawą do rozpoczęcia starań o wsparcie inwestycji jest projekt budowlany. Dlatego my, jako Nowotomyska Izba Gospodarcza zrzeszająca wiele firm, chcemy dołożyć się finansowo do tego projektu – mówi Grzegorz Bartol. Dodaje, że zaangażowanie się w projekt kilku bądź kilkunastu przedsiębiorstw z pewnością zmotywuje do tego, by zadanie zrealizować i jak najszybciej zakończyć. 

Wiceprezes NIG tłumaczy, że szlak w stronę Jabłonny liczyłby około 7 kilometrów. Jego budowę mogą komplikować kwestie techniczne, takie jak wykonanie w jednym miejscu przepustu, czy prawdopodobna konieczność wykupu gruntów, choć obecnie trudno wyrokować, czy taka potrzeba będzie. Wiadomo natomiast, że budowa pochłonie kilka milionów złotych. Mniej kosztować będzie trakt wiodący do Kuźnicy. Wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor mówi nam jednak, że za tę inwestycję odpowiada zarząd dróg wojewódzkich. Podobnie jak za budowę ścieżki z Nowego Tomyśla do Borui Nowej, która ma się rozpocząć w tym roku. Prace prawdopodobnie podzielone będą na etapy, podobnie jak ścieżki w kierunku Kuźnicy czy Jabłonny. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News