NewsWOLSZTYN

Dziesiątki drzew wyciętych przez nowy projekt ratusza. Mieszkaniec: niedługo zostanie sam beton!1 min na czytanie

News - Dziesiątki drzew wyciętych przez nowy projekt ratusza. Mieszkaniec: niedługo zostanie sam beton! - myregion

– Przy wiadukcie wycięto na moje oko około stu drzew. Dlaczego nie można zaplanować ścieżki rowerowej tak, żeby zachować choć część z nich? – pyta oburzony mieszkaniec Wolsztyna. – Jeszcze trochę i w mieście zostanie sam beton. Urzędnicy mówią, że w zamian nasadzą nowe drzewa, ale za nim one będą tak duże, jak te wycięte, miną lata i większość z nas tego nie dożyje – mówi Czytelnik.

W ramach projektu „Wolsztyński rower miejski”, na który gmina dostała dofinansowanie powstaje m.in. ścieżka pieszo – rowerowa łącząca ul. Dworcową z deptakiem na ul. Dąbrowksiego. Obecnie ze ścieżki korzysta głównie młodzież. To ważny skrót z dworca do szkoły zawodowej i z osiedla do liceum.

Zapytaliśmy urząd, ile drzew i jakiego gatunku zostało wyciętych we wspomnianym miejscu. Kto wskazywał drzewa do wycięcia? Czy był to urzędnik, który ma do tego kwalifikacje? Dlaczego nie dało się zaprojektować ścieżki rowerowej tak, żeby zachować choć część zdrowych drzew? Ile nowych drzew zostanie posadzonych w ramach rekompensaty dla środowiska? Jakie to będą gatunki? Jakiej wielkości będą drzewa? Gdzie zostaną posadzone? Czy pozyskane w efekcie wycinki drewno zostanie sprzedane?

Maciej Ratajczak z wolsztyńskiego ratusza od ręki był w stanie tylko potwierdzić, że drzewa zostały wycięte pod ścieżkę i z zachowaniem wszystkich wymaganych formalności. Szczegółowych odpowiedzi na pytania ma udzielić jutro (8.10.).

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News