NewsWOLSZTYN

Dziesiąte urodziny Teatru Fokus. Próby do kolejnego spektaklu przedłużyła pandemia1 min na czytanie

News - Dziesiąte urodziny Teatru Fokus. Próby do kolejnego spektaklu przedłużyła pandemia - myregion

Amatorski Teatr Fokus przy Wolsztyńskim Domu Kultury obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Zespół zaprasza nie tylko na premierę spektaklu „To tylko botoksss” na podstawie tekstu Nick Reed, ale też na wystawę plakatów z dziewięciu przedstawień, które do tej pory zagrali.

Przez lata znakiem rozpoznawczym teatru stały się komedie, które przyciągają na widownie tłumy. Tym razem nie mogło być inaczej. – Przygotowujemy komedię pełną spięć i perypetii, nieoczekiwanych zwrotów akcji i rozstrzygnięć – mówi reżyser Adam Żuczkowski, emerytowany nauczyciel i poeta. Przed widzami dużo pikantnych tekstów, dlatego spektakl przeznaczony jest tylko dla dorosłych. Reżyser obiecuje, jak zwykle, dużą dawkę śmiechu.

Warto podkreślić, że próby ruszyły już rok temu. Szyki pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. – Część prób odbywała się zdalnie, ale w końcu możemy wyjść na scenę i zademonstrować efekty naszej pracy – cieszy się Żuczkowski. Przez dziesięć lat skład zespołu nie zmienił się drastycznie, w przedstawieniach Teatru Fokus zagrało około 15 osób. – Spotykamy się z bardzo dobrym odbiorem wolsztyńskiej publiczności. Komedie, które bierzemy na warsztat, mają nie tylko bawić, ale też skłaniać do refleksji. Trafia to do odbiorców i cieszy się dużym uznaniem – mówi reżyser.

Teatr Fokus nawiązał też współpracę z Teatrem Lubuskim, gdzie w ramach projektu „Teatr amatorski w teatrze profesjonalnym” wystawili dwie sztuki. Dyrektor Robert Czechowski podkreślał w materiale telewizyjnym, że chodzi o to, żeby amatorzy poczuli atmosferę profesjonalnego teatru, a zawodowcy przypomnieli sobie co to pasja.

Premiera najnowszego spektaklu Teatru Fokus w sobotę 20 listopada o godz. 19 w siedzibie WDK. Na spektakl obowiązują darmowe wejściówki, które można odebrać w kasie domu kultury. 

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News