NewsREGION

Dzień Wszystkich Świętych w naszych parafiach. Księża podają szczegóły uroczystości3 min na czytanie

News - Dzień Wszystkich Świętych w naszych parafiach. Księża podają szczegóły uroczystości - myregion


Księża informują dziś podczas mszy świętych, jak przebiegać będzie dzień Wszystkich Świętych, który przypada w przyszłą niedzielę. Na cmentarzach nie będą odprawiane msze, nie będzie również procesji. Taka decyzja ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a duchowni proszą, by ograniczyć wizyty na nekropoliach. 

Stanowisko w tej sprawie opublikował również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Poprosił on, by rozłożyć nawiedzenia grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Zaapelował także do osób starszych, by pozostały w domach i tam wyraziły swoją pamięć o zmarłych poprzez wierną modlitwę. Arcybiskup przypomniał ponadto, że w wielu diecezjach w Polsce ogłoszone zostały dyspensy od udziału w mszach niedzielnych i dotyczą one także uroczystości Wszystkich Świętych. – W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji – podkreślił Stanisław Gądecki. 

W parafiach na terenie naszych powiatów – wolsztyńskiego, grodziskiego i nowotomyskiego, msze święte w dniu Wszystkich Świętych odprawiane będą w porządku niedzielnym. I tak – w wolsztyńskiej farze o godz. 7.00, 8.30, 12.30 i 18.30 z zaznaczeniem, że po trzech pierwszych wymienionych mszach odprawiane będą też krótkie nabożeństwa w intencji zmarłych. W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny msze święte odprawiane będą godz. 9.30 i 11.00. W Tłokach o godz. 17 w sobotę 31 października. W tej miejscowości nie będzie mszy w niedzielę.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu msze święte również zgodnie z porządkiem niedzielnym, tj. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Na godz. 18 zaplanowano także różaniec w intencji zmarłych. Odmawiany będzie on w kaplicy, ale wierni proszeni są o udział w nim przy grobach bliskich. W kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku podobnie – msze tak, jak w każdą niedzielę, o godz. 7.00, 7.30, 9.45, 12.30 i 18.30. Tak samo, tyle że z różnicą godzin, w kościele pw. św. Faustyny. Msze o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. W Słocinie o godz. 9.45.

W parafii pw. św. Mateusza w Opalenicy msze o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Duchowni odprawiający dziś msze w tej świątyni zwracają się też z prośbą o modlitwę za ks. proboszcza, u którego test na obecność koronawirusa dał wynik dodatni. W podobnej sytuacji znajduje się proboszcz opalenickiej parafii pw. św. Józefa. Dlatego do odwołania nie będą się odbywać msze w Kopankach i Jastrzębnikach. Odprawiane będą jednak te w świątyni w stolicy gminy. W dniu Wszystkich Świętych zgodnie z porządkiem niedzielnym – o godz. 9.00, 10.15, 11.30 i 15.30. 

W Lwówku, w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, msze również tak, jak w niedzielę. W kościele pw. św. Krzyża o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. W kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00. W Chmielinku o godz. 9.30. Mszy nie będzie w Grońsku. Powodem jest brak przestrzeni, która umożliwiłaby zachowanie odpowiednich odległości. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 5
 •  
 •  
 •  
 • 0
 •  
 •  
  5
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News