NewsWOLSZTYN

Dzień Dziecka nie musi trwać jeden dzień. WDK zaprasza na wystawę i na wspólne świętowanie3 min na czytanie

News - Dzień Dziecka nie musi trwać jeden dzień. WDK zaprasza na wystawę i na wspólne świętowanie - myregion

Od dziś (24.05.) na rynku można oglądać wystawę prac laureatów V Festiwalu Sztuki Plastycznej Dziecka o kafelek artystyczny Wacława Jagielskiego organizowanego przez Wolsztyński Dom Kultury. W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież w wieku od 4 do 18 lat.

Uczestnicy zmierzyli się w trzech kategoriach: do lat 7, do lat 12 i do lat 18. Efektem ich rywalizacji są prace, które jako wystawę plenerową podziwiać można na wolsztyńskim rynku. Zachwycają różnorodnością tematyki i technik. Od ołówka po pastele i od pejzażu po portret, a nawet bardzo odważne nawiązanie do wielkich mistrzów, jak Paul Gaugiun.

Oficjalne wyniki konkursu ogłoszone zostaną we wtorek, 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka. Przy okazji Wolsztyński Dom Kultury zaprasza chętnych milusińskich do wspólnej zabawy. – Ze względu na epidemię impreza odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i ograniczeń, więc może w niej wziąć udział setka dzieciaków – mówi dyrektor WDK, Jarosław Świrszcz.

– Jeśli pogoda nam dopisze, zapraszamy na plac Wolsztyńskiego Domu Kultury przy promenadzie, gdzie już przygotowaliśmy dla was scenę – dodaje. Jeśli jednak pogoda spłata figla, na dzieci czeka zabawa wewnątrz budynku. W programie jest m.in. pokaz magii Armanda Górskiego a na wszystkie łasuchy czekać będzie oczywiście wata cukrowa.

Impreza ruszy dokładnie o godz. 16. Uwaga! Nie ma wejściówek ani zaproszeń! Po prostu – kto pierwszy, ten bawi się z dziećmi, magikiem i WDK.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News