NewsREGION

Dziecko jedzie na wakacje? Sprawdź, co zrobić, by policja skontrolowała przewoźnika1 min na czytanie

News - Dziecko jedzie na wakacje? Sprawdź, co zrobić, by policja skontrolowała przewoźnika - myregion

Wysyłając dziecko na obóz czy kolonię chcemy, by było bezpieczne nie tylko na miejscu, ale i w drodze. Organizatorzy i rodzice coraz częściej sięgają więc po pomoc policji, która kontroluje stan techniczny i wyposażenie autokarów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców.

Policja przygotowuje się do tych kontroli m. in. wyznaczając miejsca ich prowadzenia. Pełna liista punktów kontroli dostępna jest na stronach internetowych policji. Znajdziecie tam również numery telefonów kontaktowych, pod którymi można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli.

Potrzebę kontroli najlepiej zgłosić policjantom kilka dni przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji. Podstawowe informacje na temat autobusu takie, jak dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC można także sprawdzić na na stronie internetowej Bezpieczny autobus.

Na liście miejsc wyznaczony przez policję do prowadzenia kontroli w Wolsztynie jest plac przy Parowozowni. Z wolsztyńską policja można się kontaktować telefonicznie (68) 347 52 00 oraz (68) 347 52 62 w godz. od 7 do 15.

W Grodzisku Wielkopolskim kontrole są prowadzone przy Komendzie Powiatowej Policji, a potrzebę kontroli można zgłaszać pod numerami telefonów (61) 44 44 261 oraz (61) 44 44 211.

W Nowym Tomyśl autokary będą kontrolowane na dworcu autobusowym PKS. Numery kontaktowe policji to (61) 44 26 200 oraz (47) 77 23 200 czynne w godz. od 6 do 22.

EI

foto. Policja

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News