NewsWOLSZTYN

Dzieci zatrzymanych za rozbój w Żabce na razie trafią do rodziny zastępczej na terenie naszego powiatu1 min na czytanie

News - Dzieci zatrzymanych za rozbój w Żabce na razie trafią do rodziny zastępczej na terenie naszego powiatu - myregion

Para mieszkańców Śląska – 28 letnia kobieta i jej 22-letni konkubent, zatrzymana w sprawie napadu na Żabkę przy ul. 5 stycznia przyjechała do Wolsztyna z trojgiem dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Maluchy były w hotelu w trakcie aresztowania. Trafiły do szpitala, gdzie zostały przebadane, a dziś, na podstawie postanowienia sądu rodzinnego, zostaną przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

– Dziećmi zaopiekuje się jedna z rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu. Nie zostaną rozdzielone – podkreśla dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie, Anna Białek. – Postanowienie sądu jest postanowieniem tymczasowym, którego celem jest natychmiastowe zapewnienie opieki. Ze względu na dobro dzieci, ale i na ograniczoną liczbę miejsc w rodzinnej pieczy zastępczej, jaką dysponujemy, będziemy jednak szukać dla nich opieki jak najbliżej miejsca dotychczasowego zamieszkania, a przede wszystkim możliwości umieszczenia ich pod opieką krewnych – wyjaśnia Anna Białek.

Matka dzieci podejrzana jest o dokonanie rozboju i kradzież ok. 1 tys. 700 zł. Wczoraj (5.08.) między godz. 20.20 a 20.30. w masce ochronnej weszła do sklepu i grożąc ekspedientce nożem zażądała wydania pieniędzy. Kobiecie grozi od trzech do 12 lat pozbawienia wolności. Ok. godz. 23. wraz z konkubentem została zatrzymana na terenie jednego z wolsztyńskich hoteli. Oboje byli pijani. Prokuratura wyjaśnia czy 22-latek brał udział w przestępstwie i jaka była jego ewentualna rola. Za współudział w rozboju grozi taki sam wyrok, jak za rozbój.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News