NewsWOLSZTYN

Dyrektor szpitala nie powiedział prawdy? Rzeczniczka NFZ: Szkoda, że dowiadujemy się mediów1 min na czytanie

News - Dyrektor szpitala nie powiedział prawdy? Rzeczniczka NFZ: Szkoda, że dowiadujemy się mediów - myregion

W czwartek (21.10.) dyrektor wolsztyńskiego szpitala Karol Mońko poinformowała radnych komisji zdrowia, że szpital chce otworzyć nowe poradnie. – Zgłosiliśmy do wojewody chęć utworzenia kilku poradni: kardiologicznej, laryngologicznej, pulmunologicznej i gastroenterologicznej i jeśli wpłynie potwierdzenie z urzędu wojewódzkiego, to będziemy szukali kadry – mówił.

– Nie ma szans, by było to na Narodowy Fundusz Zdrowia ponieważ wszystkie konkursy, czyli nabory do finansowania tych poradni są wstrzymane do czerwca przyszłego roku, a może się okazać, że ze względu na reformę służby zdrowia odbędą się jeszcze później. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przy SPZOZ-ie działały jako poradnie komercyjne, a ich usługi mogłoby być wówczas tańsze niż te świadczone przez komercyjne poradnie przy Niepublicznych Zespołach Opieki Zdrowotnej czy w prywatnych gabinetach – wyjaśniał Karol Mońko.

– Szpital w Wolsztynie nie zwracał się do nas ani z prośbą, ani z pytaniem o możliwość uruchomienia poradni specjalistycznych w tej placówce – mówi Marta Żbikowska – Cieśla, rzeczniczka wielkopolskiego oddziału NFZ. – Nie jest prawdą, że postępowania konkursowe ogłaszane przez WOW NFZ zostały całkowicie wstrzymane – podkreśla. – Na tych obszarach, gdzie pojawia się taka potrzeba ogłaszamy konkursy uzupełniające, aby zapewnić mieszkańcom nieprzerwany dostęp do świadczeń medycznych. Szkoda, że o planach uruchomienia w wolsztyńskim szpitalu poradni specjalistycznych dowiedzieliśmy się z mediów. Gdyby szpital zwrócił się do nas z tą sprawą, mógłby dowiedzieć się, że prawdopodobne jest ogłoszenie postępowania konkursowego na tym obszarze, chociażby na poradnię pulmonologiczną – dodaje rzeczniczka. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News