GRODZISKNews

Dyrektor szpitala będzie miała trzech zastępców. “To ustawowy obowiązek”1 min na czytanie

GRODZISK - Dyrektor szpitala będzie miała trzech zastępców. “To ustawowy obowiązek” - myregion

Poprzedni dyrektor lecznicy w Grodzisku Wielkopolskim miał jednego zastępcę do spraw ekonomicznych. Było to możliwe, bo Jacek Profaska był lekarzem i nie potrzebował zastępcy do spraw medycznych. W statucie, który radni przyjęli podczas wczorajszej sesji (28.12.) zapisano, że dyrektor będzie miał trzech zastępców.

Obecna szefowa placówki Halina Sroczyńska tłumaczyła, że jeden zastępca do spraw ekonomicznych już jest. Tę funkcje pełni Mirosław Drzewiecki. Zgodnie z przepisami konieczne było powołanie zastępcy do spraw medycznych, bo Sroczyńska jest pielęgniarką. Te rolę pełni Krzysztof Winkler. – Mam też ustawowy obowiązek powołania dyrektora do spraw pielęgniarek i położnych. Do tej pory w szpitalu było stanowisko koordynatora, niektóre lecznice mają naczelne pielęgniarki. Chcę, zgodnie z prawem, przywrócić odpowiednią rangę temu stanowisku – mówiła Halina Sroczyńska.

O koszty związane z trzema stanowiskami dyrektorów dopytywał radny Piotr Stasiłowicz. Dyrektor szpitala wyjaśniła, że dokonała zmian organizacyjnych również na stanowiskach kierowników i ich zastępców. W efekcie nie przekroczyła dotychczasowego budżetu zaplanowanego na wynagrodzenia pracowników.

Na stronie szpitala jest obecnie informacja o dwóch wspominanych już zastępcach szefa placówki. Dalej odnotowano funkcję kierownika ds. pielęgniarek i położnych. Starosta Mariusz Zgaiński wyjaśnia, że prawdopodobnie na stanowisko zastępcy w tej dziedzinie potrzebny będzie konkurs, ale decyzja należy do dyrektor Sroczyńskiej.

JP

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK