NewsNOWY TOMYŚL

Dyrektor pojechała z uczniami szkolnym autobusem. Efekt? Od dziś zmiany w rozkładzie1 min na czytanie

News - Dyrektor pojechała z uczniami szkolnym autobusem. Efekt? Od dziś zmiany w rozkładzie - myregion

Dyrektor szkoły podstawowej w Borui Kościelnej osobiście wsiadła z dziećmi do autobusu i przejechała trasę. Jak już informowaliśmy od początku roku szkolnego są problemy z dowozami do szkoły. Dzieci spóźniały się na pierwszą lekcję, a potem późno wracały do domu. Sytuacja trochę się poprawiła, bo w niektóre dni do dyspozycji uczniów były dwa autobusy. Jednak rodzice nadal postulowali o zmiany rozkładu we wtorek i czwartek. Do tego prosili o przywrócenie jednego zlikwidowanego przystanku, a przede wszystkim o zmianę trasy. – Obecne nie są optymalne i na pewno nie są najkrótsze – mówi jedna z mam.

Upór rodziców przyniósł skutek. Jak nam przekazali w dzienniku elektronicznym ukazała się informacją, że od tego tygodnia również we wtorek i czwartek, czyli już każdego dnia tygodnia dwa autobusy będą odwozić dzieci ze szkoły. Godziny dotyczące drugiego połączenia autobusowego mają zostać przekazane rodzicom dzisiaj (20.09.). Z kolei od października przewoźnik będzie jeździł według nowego rozkładu, który zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły. W ciągu kilku dni wszystkie przystanki otrzymają wyraźne oznaczenie.

Rodzice cieszą się z zapowiadanych zmian i mają nadzieję, że sytuacja w końcu się ustabilizuję. Niektórzy są jednak sceptyczni. – Uwierzę, jak zobaczę że to działa – mówi jedna z mam i podkreśla, że problemy z dowozami szkolnymi są od lat.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News