NewsNOWY TOMYŚL

Dyrektor ośrodka sportu rzucił pracę w szkole. Po interwencji radnego i naszych publikacjach2 min na czytanie

News - Dyrektor ośrodka sportu rzucił pracę w szkole. Po interwencji radnego i naszych publikacjach - myregion

Artur Łoziński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, który w ostatnim czasie pracował również na dwóch etatach w szkołach, zrezygnował z nauczania. Po tym, jak kwestię łączenia etatów poruszył radny Piotr Szymkowiak, a nasz portal ją nagłośnił. Radny dopytywał, w jaki sposób dyrektor dzieli czas między szkoły a ośrodek sportu i przypominał, że szef ośrodka nie powinien dawać takiego przykładu pracownikom.

– Chodzi o to, żeby nie było, że duży może więcej – argumentował na sesji, na co odpowiadała mu wiceburmistrz Grażyna Pogonowska. Wyjaśniała, że sprawę pod kątem prawnym sprawdza kancelaria prawna i przyznawała, że jeżeli coś nie jest wprost zabronione to nie oznacza, że jest dozwolone. Pogonowska zaznaczała również, że burmistrz Włodzimierz Hibner oczekuje od dyrektora Łozińskiego, jak i od innych dyrektorów i pracowników, maksymalnego zaangażowania. I przyznała, że o tym, że Artur Łoziński pracuje w szkole, burmistrzowie dowiedzieli się od radnych, choć dyrektor twierdził, że rozmawiał o tym z Włodzimierzem Hibnerem przed podjęciem pracy w szkole. 

Piotr Szymkowiak komentując rezygnację dyrektora z nauczania mówi nam, że w jego ocenie jest to zbyt daleko idące posunięcie. – Ja byłem zdania, że należy to uregulować, wydać zarządzenie dotyczące tego, kto dyrektora podczas jego nieobecności w ośrodku zastępuje. Bo nie nie mam nic przeciwko jego osobie. Uważam, że dobrze zarządza ośrodkiem – mówi Piotr Szymkowiak. Niestety, mimo kilku prób, nie udało nam się skontaktować z Arturem Łozińskim. W rozmowie z innym portalem stwierdził on jedynie, że „nauczanie sprawiało mu frajdę, ale poinformował już dyrektora szkoły, że rezygnuje”. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News