NewsREGION

Dwóch naszych policjantów awansowanych na oficerów. Gratulował komendant wojewódzki2 min na czytanie

News - Dwóch naszych policjantów awansowanych na oficerów. Gratulował komendant wojewódzki - myregion

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, województwo wielkopolskie zyskało 83 oficerów Policji. Podczas uroczystego apelu akty mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych odebrali też Policjanci z komendy w Wolsztynie i Nowym Tomyślu.

Wczoraj (16.06.) na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta promocja mianowania na pierwszy stopień oficerski podkomisarza policji 83 funkcjonariuszy z całej Wielkopolski. Z uwagi na pandemię od kilku miesięcy nie było podobnych uroczystości. Wśród awansowanych byli też nasi Policjanci: podkom Tomasz Noskowicz, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz podkom Piotr Karpowicz, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KPP w Nowym Tomyślu.

Po złożeniu przez funkcjonariuszy przysięgi oficera policji, głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka. W słowach skierowanych do policjantek i policjantów podkreślał jak ważny jest to dzień nie tylko dla nich samych, ale dla całej policyjnej formacji i garnizonu wielkopolskiego. Awans na pierwszy stopień oficerski to wyróżnienie, ale też duża odpowiedzialność. Dzięki zdobytym szlifom młodzi oficerowie będą mogli awansować na wyższe stanowiska, a tym samym przekazywać swoją wiedzę i służyć doświadczeniem młodszym funkcjonariuszom. – Policja potrzebuje ludzi kreatywnych i zaangażowanych. Przed Wami wiele obowiązków i wyzwań. Będę na Was liczył – powiedział szef wielkopolskich stróżów prawa.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News