NewsWOLSZTYN

Dwóch mężczyzn chciało się zabić. Jeden zamierzał skoczyć z wiaduktu, drugi z okna2 min na czytanie

News - Dwóch mężczyzn chciało się zabić. Jeden zamierzał skoczyć z wiaduktu, drugi z okna - myregion

Trudną służbę mieli Policjanci prewencji, którzy jednego dnia ratowali dwóch mężczyzn, którzy chcieli targnąć się na własne życie.

Kilka dni temu dyżurny wolsztyńskiej policji otrzymał wieczorem zgłoszenie dotyczące interwencji w jednym z mieszkań na ul. 5 stycznia w Wolsztynie. Po kilkunastu sekundach połączenie zostało zerwane, a próby oddzwonienia nie przyniosły rezultatu. Na miejsce skierowano patrol. Na miejscu Policjanci zastali agresywnego mężczyznę z nożem w ręku. W okolicy nadgarstka miał ranę ciętą. Policjanci obezwładnili go i odebrali mu nóż. Konieczne okazało się zatamowanie krwotoku oraz wezwanie na miejsce karetki. Mężczyzna, pomimo udzielonej mu pomocy, nadal był silnie pobudzony, próbował zrywać nałożony opatrunek. Groził też, że podejmie kolejną próbę samobójczą. Tym razem chciał skoczyć z okna mieszkania. W tej sytuacji został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala.

Tego samego dnia, późnym wieczorem, Policjanci z tego samego patrolu, skierowani zostali w rejon wolsztyńskiego wiaduktu. Mężczyzna zadzwonił na numer 112 i poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Dojeżdżając na miejsce mundurowi postanowili się rozdzielić. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł na wiadukt schodami od strony ulicy Dworcowej, drugi dotarł tam radiowozem. Policjanta, który poruszał się pieszo desperat nie zauważył. Mężczyzna stał za barierkami po drugiej stronie jezdni. Był wzburzony, a na widok radiowozu odchylił się od barierki i krzyczał, że „ma wszystkiego dość”. Policjant, który wbiegł na wiadukt, chwycił mężczyznę. Po kilku sekundach podbiegł drugi z funkcjonariuszy i wspólnie wyciągnęli mężczyznę zza barierek. Na miejsce wezwano pogotowie, które przetransportowało desperata do wolsztyńskiego szpitala.

Na szczęście w obu przypadkach pomoc nadeszła na czas i nie doszło do tragedii.

JP

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:

116 111

Czynny 7 dni w tygodniu; 24 godziny na dobę.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych:

116 123

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News