NewsWOLSZTYN

Dwie wsie doczekają się remontu dróg, które mają być zrobione w tym roku. Gmina na dniach wyłoni wykonawców1 min na czytanie

News - Dwie wsie doczekają się remontu dróg, które mają być zrobione w tym roku. Gmina na dniach wyłoni wykonawców - myregion

Na rozstrzygnięcie czekają przetargi. Pierwszy dotyczy budowy drogi w Jażyńcu, drugi w Małej Wsi. Inwestycję w Jażyńcu podzielono na dwie części. W ramach pierwszej powstanie kanalizacja deszczowa. Oferty złożyło sześć firm. Najtańsza opiewała na ponad 100 tys, zł, a najdroższa na prawie 175 tys. zł. Wygrała firma z Kopanicy, a gmina Siedlec zaoszczędziła jeszcze około 50 tys. zł, bo zarezerwowała na ten cel większą sumę.

Druga część inwestycji obejmuję roboty drogowe związane z budową szlaku. Swoje ofert przedstawiły trzy firmy. Najtańsza z Siedlca chce za wykonanie prac 316 tys. zł, a najdroższa 334 tys. zł. Gmina Siedlec zaplanowała na ten cel ponad 404 tys. zł. Przetargu jeszcze nie rozstrzygnięto, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj też uda się zaoszczędzić. 

W trakcie jest też przetarg na budowę drogi w Małej Wsi. To pierwszy etap inwestycji, położona ma zostać betonowa kostka. W planach jest też kanalizacja deszczowa. Zgłosiło się sześć firm. Przedsiębiorca z Głodna chcę wykonać prace za ok. 190 tys. 500 zł, czyli o zaledwie niespełna 300 zł mniej niż firma z Siedlca. Najdroższą ofertę złożyła firma z powiatu gostyńskiego, bo opiewającą na 370 tys. zł. W budżecie zarezerwowano na inwestycje ponad 231 tys. zł. Zwycięzcy jeszcze nie ogłoszono, ale tutaj również może się okazać, że coś jeszcze zostanie.

Zgodnie z ogłoszeniem droga w Małej Wsi ma być gotowa do końca października, a oddanie drogi w Jażyńcu ma nastąpić do końca listopada.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News