GRODZISKNews

Dwa zarzuty dla 31-latka. Pierwszy za znęcanie się nad matką, drugi za znęcanie się nad żoną2 min na czytanie

GRODZISK - Dwa zarzuty dla 31-latka. Pierwszy za znęcanie się nad matką, drugi za znęcanie się nad żoną - myregion

Do pięciu lat więzienia grozi 31-latkowi z Rakoniewic, który usłyszał właśnie zarzuty znęcania się nad matką i nad żoną. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi, więc o ile podejrzany będzie się do tego stosował, przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy. 

Z informacji, które podejrzany Dawid K. sam udostępnia w internecie wynika, że jest w separacji z żoną, a według nieoficjalnych informacji ostatnio miał mieszkać z matką. Nie wiadomo, która pierwsza kilka dni temu złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania, ale nie ulega wątpliwości, że na tym etapie skarżą go obie. – Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy znęcania się nad matką, a drugi nad żoną – mówi prokurator Łukasz Wawrzyniak z prokuratury Okręgowej w Poznaniu. – Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat pięciu – dodaje. 

Jak wyjaśnia prokurator Wawrzyniak, zarzuty obejmują okres od stycznia do 22 kwietnia 2021 roku, podejrzany nie figuruje w rejestrze karnym, a według posiadanych przez niego na tę chwilę informacji, wobec Dawida K. nie toczą się też żadne inne postępowania. 

Przemoc domowa jest w Polsce dużym problemem społecznym. Policja miesięcznie odnotowuje ponad 30 tys. interwencji, a niebieską kartę zakłada średnio w co piątym przypadku. Jednocześnie organizacje zajmujące się ofiarami przemocy podkreślają, że każda statystyka w tym zakresie była, jest i będzie wierzchołkiem góry, bo to, co dzieje się w czterech ścianach, często w nich zostaje. Przemoc często związana jest z innymi problemami, jak uzależnienie od alkoholu czy trudna sytuacja finansowa. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK