NewsWOLSZTYN

Dwa razy odzyskała skradziony rower. Za drugim razem złodziejem okazał się poszukiwany 36-latek2 min na czytanie

News - Dwa razy odzyskała skradziony rower. Za drugim razem złodziejem okazał się poszukiwany 36-latek - myregion

Jednoślad należący do wolsztynianki dużo przeszedł. Ginął już dwa razy. Ostatnio, jak po sznurku, doprowadził policjantów nie tylko do złodzieja, ale też do mężczyzny poszukiwanego przez inną komendę policji.

W środę (21.07.) ok. godz. 18.30 mieszkanka Wolsztyna zostawiła rower bez zabezpieczenia w pobliżu kościoła farnego. Gdy po kilkunastu minutach wróciła okazało się, że jednośladu nie nie ma. Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Jakie było jej zdziwienie gdy na jednej z ulic na osiedlu w Wolsztynie zauważyła swój jednoślad. Wezwała mundurowych, którzy potwierdzili że to jej pojazd. Zatrzymali też sprawcę kradzieży. Okazał się nim 36- letni mężczyzna. Gdy funkcjonariusze sprawdzili go w systemie okazało się, że jest poszukiwany przez policjantów z Wrześni. Problemów z prawem nabawił się z powodu nie płacenia alimentów i teraz będzie musiał odpowiedzieć za obie sprawy.

Właścicielka roweru ma wyjątkowego pecha, bo wspomniany pojazd ukradziono jej już po raz drugi. W maju 2019 roku kobieta kupiła jednoślad i w drodze ze sklepu rowerowego zatrzymała się jeszcze w spożywczym. Wtedy długo się nie nacieszyła pojazdem, bo ten zniknął. Policjanci dotarli do monitoringu, na którym było widać sprawcę kradzieży. Opublikowano jego zdjęcia i mężczyznę udało się zatrzymać, a rower odzyskano. Złodziejem okazał się mieszkaniec powiatu grodziskiego.

Asp. sztab. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji przypomina o zabezpieczaniu rowerów. Okazja czyni złodzieja, dlatego nie powinno się zostawiać roweru bez przypięcia nawet na chwilę przy sklepie, bloku czy domu. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i może sprawić, że złodziej zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Warto też zgłosić się na policję i oznakować rower. Polega to na wygrawerowaniu stałego numeru identyfikacyjnego, który w razie kradzieży może pomóc odzyskać sprzęt.

JP

Foto ilustracyjne.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News