NewsREGION

Duże zmiany w naszych parafiach. W wakacje rozpoczną pracę nowi proboszczowie i wikariusze3 min na czytanie

News - Duże zmiany w naszych parafiach. W wakacje rozpoczną pracę nowi proboszczowie i wikariusze - myregion

Archidiecezja Poznańska ogłosiła kolejne zmiany personalne w parafiach, które wejdą w życie w wakacje. To kolejne po tych, o których pisaliśmy przed kilkoma tygodniami. Informowaliśmy wówczas, że ks. Tomasz Bochyński, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym i parafii pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach, od 1 sierpnia będzie proboszczem parafii pw. Brata Alberta Chmielowskiego w Kościanie. Zastąpi go ks. Sławomir Ratajczak, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Błociszewie. Podawaliśmy też, że ks. Cezary Kuciński, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pniewach, również od 1 sierpnia, obejmie parafię pw. św. Józefa w Rostarzewie, a ks. Grzegorz Walachowski, dotychczasowy proboszcz rostarzewskiej parafii, będzie proboszczem parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu. Teraz arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, podjął kolejne decyzje personalne, istotne m.in. dla parafii w Lwówku, Opalenicy, Grodzisku, Granowie, Zbąszyniu i Wolsztynie. 

Z dniem 25 sierpnia ks. Mateusz Frąckowiak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca i parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu, rozpocznie posługę w parafii pw. św. Józefa w Opalenicy. Zajmie miejsce ks. Tomasza Agatowskiego, mianowanego na proboszcza parafii pw. św. Józefa w Silnej, parafii pw. św. Wojciecha w Stokach oraz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Łowyniu. Do Opalenicy przyjedzie również ks. Karol Maciejak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu, który został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza. Zajmie miejsce ks. Łukasza Krawczyka, który trafi do parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu. Zmiany będą również w Lwówku. Z parafii pw. NMP Wniobowziętej, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty odejdzie ks. Rafał Kordus, mianowany wikariuszem parafii pw. Maryi Królowej w Poznaniu. Z kolei w Grodzisku parafia pw. św. Jadwigi zyska ks. Damiana Wachowiaka, który przyjedzie z parafii pw. św. Barbary w Luboniu. 

Decyzją arcybiskupa, zmiany będą także w Zbąszyniu. Dotychczasowy wikariusz parafii pw. NMP Wniebowziętej ks. Przemysław Sobol rozpocznie posługę w parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego M. w Skórzewie. Wymiana wikariuszów nastąpi również w Wolsztynie, w parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej. Ks. Marcina Budzińskiego, który trafi do parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie, zastąpi ks. Piotr Jakubowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lesznie. Z miasta parowozów wyjedzie ponadto ks. Roman Smółkowski, który był pomocnikiem duszpasterskim w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego oraz kapelanem Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo. Duchowny trafi do parafaii pw. św. Marcina i św. Piotra w Okowach w Konarzewie. Zastąpi go ks. Stanisław Krzymiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Granowie. 

Przypomnijmy, że w drugiej połowie maja w katedrze poznańskiej odbyły się święcenia kapłańskie. Jak informowaliśmy, nowi księża trafią również do parafii w naszym regionie. W Zbąszyniu, w parafii pw. NMP Wniebowziętej posługę wikariuszowską rozpocznie ks. Paweł Matuszewski, a w Lwówku, w parafii pw. NMP Wniebowziętej, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, służyć będzie ks. Dawid Wojdowski. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 25
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  25
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News