NewsWOLSZTYN

Drużyna wspiera Bartka, a policja bada okoliczności wtorkowego pogryzienia chłopca1 min na czytanie

News - Drużyna wspiera Bartka, a policja bada okoliczności wtorkowego pogryzienia chłopca - myregion

Jak informuje rzeczniczka prasowa szpitala przy ul. Krysiewicza w Poznaniu, gdzie leczony jest chłopiec, stan dziecka jest stabilny i – zważywszy okoliczności, dobry. W trakcie zdarzenia nie doszło do uszkodzenia istotnych narządów ani złamań. Do końca leczenia chłopiec będzie przebywał pod opieką specjalistów z poznańskiej lecznicy.

Policja przesłuchała już właściciela psów, które we wtorek (17.11.) pogryzły 11-latka na stadionie Rywala – Kolon Mochy w Mochach. Jego żona sama powiadomiła policję, że psy należą do nich, a mężczyzna pojechał do Zielonej Góry zidentyfikować zwierzęta. Potwierdził, że są jego. Policja prowadzi postępowanie w sprawie i nikomu nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów. Jak podkreśla asp. sztab. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, prawdopodobnie niezbędna będzie opinia biegłego w sprawie obrażeń odniesionych przez dziecko.

Bartek jest członkiem drużyny piłkarskiej. Do dramatycznego zdarzenia doszło po treningu. Wczoraj drużyna Bartka rozegrała ostatni mecz w tym sezonie. Młodzi piłkarze zmierzyli się z przeciwnikiem z Gostynia, a dla swojego kolegi nagrali krótki filmik. Grali dla niego.

Rodzice dzieci, które były świadkami pogryzienia mówią, że zdarzenie było szokujące i przez cały wieczór i następny dzień dzieci ciągle je wspominały i były wystraszone. Rodzice poinformowali także, że dziś w południe w Szkole Podstawowej w Mochach zaplanowane było spotkanie dzieci będących świadkami ataku psów z pedagogiem.

EI

Podziel się informacją ...
 • 46
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  46
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News