NewsNOWY TOMYŚL

Drugi nabór wniosków dla klubów. Burmistrz nie wyklucza, że w kolejnych latach pieniędzy będzie więcej2 min na czytanie

News - Drugi nabór wniosków dla klubów. Burmistrz nie wyklucza, że w kolejnych latach pieniędzy będzie więcej - myregion

Nowotomyski ratusz ogłosił drugi nabór wniosków dla klubów sportowych. To pokłosie poprzedniego naboru, w którym aż jedenaście wniosków odrzucono. Większość z powodu błędnie wypełnionych wniosków. Dziś burmistrz Włodzimierz Hibner wyjaśnia, że nie sposób było zaakceptować błędy i zgodnie z prawem musiał wnioski odrzucić. Dlatego ogłasza drugi nabór, w którym „do wzięcia” jest 70 tys. zł. Włodarz broni się również przed zarzutami dotyczącymi nie wspierania sportowców w gminie. Podkreśla, że samorząd inwestuje w infrastrukturę i docenia najlepszych. Jako przykład wskazuje ostatnie zarządzenie, w wyniku którego ratusz nagrodził 15 sportowców osiągających najlepsze wyniki kwotami tysiąca złotych. – To dowód, że wspieramy sport na kilku obszarach, a nie tylko poprzez dotacje dla klubów – mówi Włodzimierz Hibner. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fiasko konkursu na dotacje sportowe, jedenaście klubów bez pieniędzy. Kto winny?

W ocenie burmistrza nieprawdziwe jest twierdzenie, że gmina Nowy Tomyśl przekazuje mniej środków na sport niż gminy sąsiednie. – Przeprowadzamy remonty i inwestujemy w nowe obiekty sportowe. Obecnie dobiega końca budowa pumptracku – toru rowerowego i remont zaplecza szatniowo-sanitarnego hali sportowej przy szkole podstawowej nr 3. Wcześniej Gmina wybudowała lodowisko z funkcją boiska, boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej nr 1. W 2021 roku zabezpieczono środki finansowe w budżecie na sporządzenie dokumentacji projektowej terenów przy szkole podstawowej nr 2 oraz przygotowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na wykonanie boisk sportowo – rekreacyjnych w Jastrzębsku Starym i Starym Tomyślu – podkreśla burmistrz Nowego Tomyśla. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Urząd odpowiada klubom sportowym: dążyliśmy do równego traktowania wszystkich

Włodarz wraca też do kwestii dotacji dla klubów i zaznacza, że podstawą wydatkowania środków na organizacje sportowe jest tylko i wyłącznie uchwała budżetowa w tym zakresie. – W tegorocznym budżecie gminy na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu radni przystali na propozycję burmistrza wydania 200 tys. zł na ten cel. Mamy jednak okres pandemii i od długiego czasu kluby sportowe nie mogą działać w pełnym zakresie. Wiadomo już, że znaczna część roku będzie dla nich stracona np. dotyczy to rozgrywek piłkarskich niższych lig. W ubiegłym roku Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego, która realizowała zadanie pn. „Umiem pływać” z otrzymanych 50 tys. zł dotacji wykorzystała jedynie 20 tys. zł, ponieważ zamknięte przez dłuższy czas baseny uniemożliwiły realizację zadania w pełnym zakresie – zwraca uwagę Włodzimierz Hibner. Nie wyklucza jednak, że w kolejnych latach kwota przeznaczana na dotacje dla klubów będzie zwiększona. – Wszystko zależy jednak od kondycji finansowej naszego samorządu – puentuje burmistrz. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News