GRODZISKNews

Drugi Cross Drzymały w Rakoniewicach już za nami5 min na czytanie

GRODZISK - Drugi Cross Drzymały w Rakoniewicach już za nami - myregion

Na starcie w Crossie Drzymały stanęło dzisiaj (19.09.) ok. 180 zawodników. Część pokonała trasę ok. 6 kilometrów biegiem, a część z kijkami. Meta i start były ulokowane przy pałacu w Rakoniewicach, a trasa wiodła głównie duktami leśnymi. Na mecie medale wręczał m.in. burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak i wiceburmistrz Arkadiusz Pawłowski.

Czas zawodnikom i kibicom umilały pokazy mażoretek i orkiestra dęta. Na zawodników czekał poczęstunek, a dla dzieci przygotowano dmuchańce.

Wśród biegaczy był Jerzy Górski, triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmenie. Jego historię opowiedziano w filmie „Najlepszy”. Tego dnia w Rakoniewicach nie zabrakło wyjątkowych gości. Na starcie Sztafety Trzech Serc stanął też olimpijczyk Szymon Ziółkowski oraz osoby po przeszczepach i dawcy. Wszyscy propagowali idea dawstwa szpiku. Szczegóły w kolejnym materiale.