NewsNOWY TOMYŚL

Dotacje dla klubów sportowych były jednym z tematów rozmów posła Rutnickiego z burmistrzem Hibnerem2 min na czytanie

News - Dotacje dla klubów sportowych były jednym z tematów rozmów posła Rutnickiego z burmistrzem Hibnerem - myregion

Wiadukt, program profilaktyczny dotyczący raka jelita grubego, infrastruktura sportowa i dotacje dla klubów, które w tym roku ponownie obniżono – to tematy, o których poseł Jakub Rutnicki rozmawiał z burmistrzem Włodzimierzem Hibnerem na spotkaniu, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Nowym Tomyślu. 

Poseł Rutnicki mówi nam, że jedną z priorytetowych inwestycji dla Nowego Tomyśla jest budowa wiaduktu, ale by inwestycja była brana pod uwagę przez województwo, musi znaleźć się w Wieloletnim Planie Finansowym. I to teraz, zdaniem parlamentarzysty, najważniejszy cel spotkań, które na szczeblu wojewódzkim będą się odbywać. – Ze swojej strony zaproponowałem panu burmistrzowi pomoc i lobbing na rzecz tego, by ta inwestycja w tym planie się znalazła – wyjaśnia Jakub Rutnicki. Zwraca też uwagę na inny temat, który poruszano na spotkaniu, ale dotyczący zdrowia. 

– Chcę wyjść z inicjatywą programu profilaktycznego, w ramach którego seniorzy mogliby mieć przeprowadzane bezpłatnie kolonoskopię, co mogłoby zapobiec wysokiej śmiertelności ze względu chociażby na raka jelita grubego – mówi poseł. Wyjaśnia, że w Nowym Tomyślu takie badania mogłyby się również odbywać i jak podkreśla, burmistrz Włodzimierz Hibner przyjął ten pomysł z aprobatą. Parlamentarzysta podkreśla, że program jest dla niego istotny choćby przez wzgląd na to, że w jego rodzinie dochodziło do przypadków zachorowań na raka jelita grubego i z tego powodu zmarł jego ojciec. – Dlatego zależy mi na tym, aby program uruchomić, bo jestem przekonany, że uratujemy wówczas tysiące ludzi – podkreśla Rutnicki.

Na spotkaniu w ratuszu poruszono także kwestię infrastruktury sportowej, a konkretniej możliwości zdobycia dofinansowania na remont zaplecza szatniowego znajdującego się na terenie sali widowiskowo – sportowej. Rozmawiano też o dotacjach dla klubów sportowych, które kolejny rok z rzędu, decyzją Włodzimierza Hibnera zostały obniżone. 

– Wiem, że jest to sprawa istotna dla lokalnych drużyn, rozmawiałem z trenerami z tych klubów. Mam świadomość, że sytuacja jest napięta, ale chciałbym, aby doszło do porozumienia. To, co mogę ze swojej strony zadeklarować, to uczestnictwo w rozmowach pomiędzy klubami a burmistrzem, jeżeli strony wyrażą taką wolę – mówi poseł Rutnicki. Dodaje, że w jego ocenie sport jest istotnym elementem dla lokalnych środowisk, a warto przypomnieć, że parlamentarzysta jest inicjatorem akcji „Szatnia na medal”, dzięki które wybudowano bądź wyremontowano ponad sto takich obiektów w województwie wielkopolskim. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  20
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News